Falangiści zostali zdemaskowani przez swoich sojuszników maoistów

Adam Danek (Organizacja Monarchistów Polskich, Falanga) ze swoimi kolegami z Falangi chce uchodzić za faszystę. Ostatnio nawet popełnił tekst będący pochwałą faszyzmu („Dlaczego faszyzm?”). Jak się okazuje w oczach swoich sojuszników – maoistów „falangiści” wcale nie uchodzą za faszystów, lecz są przez nich traktowani jako bratni komuniści. Oto towarzysz Aleksander Iwanow w artykule pt. „O pewnym anarchistycznym krzyżowcu” tak określa „falangistów”:

„Teraz pomyślmy nad Falangą i jej klasowym charakterem. Czy członkowie Falangi są faszystami? Falanga składa się w całości z drobnoburżuazyjnej młodzieży niezwiązanej z wielkim kapitałem, niezwiązanej z wielką burżuazją i kapitałem (bo burżuazja i kapitał ma już swoich przedstawicieli w postaci PO, PiS i SLD). Jej celem nie jest zapobieżenie rewolucji proletariackiej (bo taka jest w Polsce niemożliwa), lecz wprowadzenie w Polsce antyimperialistycznej, nacjonalistycznej. dyktatury narodowej burżuazji.

W sensie klasowym, w sensie naukowym, kolegom Bekierowi i Dankowi bliżej jest do Fidela Castro i Hugo Chaveza niż do Mussoliniego, czy Codreanu, chociażby w mowie i piśmie mówili coś innego, nie liczą się ich intencje (wierzyć mogą w co chcą, mówić co chcą), ale ich obiektywna klasowa rola”.  (Całość na: http://trzeciswiat.wordpress.com/2011/08/01/aleksander-iwanow-o-pewnym-anarchistycznym-krzyzowcu/)

Koledzy Adama Danka zostali zdemaskowani! W oczach swoich sojuszników nie uchodzą za żadną prawicę. Adamowi Dankowi współczujemy, że mimo usilnych starań nie jest faszystą, lecz zwykłym lewakiem.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Falangiści zostali zdemaskowani przez swoich sojuszników maoistów”

  1. Czerwony wilk w owczej skórze przyszedł by siać zamęt wśród prawych ludzi. Na szczęście został zdemaskowany.

  2. Czy towarzysze maoiści mogliby przeprowadzić analizę poglądów Jacka Bartyzela pod kątem klasowym? Wydaje mi się, że on reprezentuje klasę próżniaczą, ale mogę się mylić

  3. Do klasy próżniaczej zwanej „niebieskimi ptakami” z pewnością zalicza się syn Jacka Bartyzela. Na fotkach, które daje na naszej klasie widać, że nic go nie interesuje poza żłopaniem piwska w angielskich budkach z piwem.

  4. @ Czesio – mowa o tymże młodym Bartyzelu, który na Naszej Klasie pisze, że popiera Bronisława Komorowskiego ???

  5. Tak to ten sam. Dekadencki i kosmopolityczny Jacuś Władek Bartyzel jest aktywistą Młodych Demokratów to się nie ma co dziwić, że popiera Bronka „Pierdołę” Komorowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *