FOR:

Jeśli większość partii politycznych biorących udział w tegorocznych wyborach spełniłaby swoje obietnice, zadłużenie Polski mocno by wzrosło – wynika z analizy fundacji FOR. Według badania, najbardziej hojny w rozdawaniu pieniędzy jest PSL, najmniej – Ruch Palikota.

Ekonomista FOR Aleksander Łaszek, jeden z autorów dokumentu „Szacunkowe koszty obietnic wyborczych” przegotowanego przez fundację Leszka Balcerowicza – Forum Obywatelskiego Rozwoju, powiedział PAP, że przy przygotowywaniu analizy wzięto pod uwagę wyłącznie sześć partii, które mają największe szanse wejść do parlamentu. Ponadto przeanalizowano wyłącznie te obietnice, które są zawarte w programach partii dostępnych na stronach internetowych.

Z analizy fundacji Leszka Balcerowicza wynika, że wprowadzenie większości obietnic składanych przez PO nie byłoby relatywnie drogie. „W przypadku PO większość obietnic jest relatywnie tanich. Duża pozycja to znaczące podwyżki dla budżetówki, ale tutaj nie wiadomo, jak duży miałby być to wzrost i kogo dotyczyć. Czy tylko nauczycieli akademickich i policjantów, czy wszystkich pracujących w budżetówce” – powiedział Łaszek. Koszt najdroższej obietnicy PO – zapowiedź podwyżek w sferze budżetowej – mógłby sięgnąć nawet 28 mld zł.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/news/artykuly/358991,for-wiekszosc-wyborczych-obietnic-zwiekszy-zadluzenie-polski.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *