Gdzie tu rozum, gdzie tu logika?

Wiele już napisano i pewnie wiele zostanie napisane o kompromitacji romantycznej polityki wschodniej Radka Sikorskiego na piątkowym szczycie Partnerstwa Wschodniego. Polska polityka wschodnia – gdzie, niestety, rząd PO kontynuuje idiotyczną linię sanacyjno-pisowską – została ośmieszona publicznie, gdy okazało się, że linii tej nie popiera żaden z naszych wschodnich sąsiadów. Białoruś wygrała z demokratycznymi mesjanistami i chwała jej z tego powodu.

Przy okazji przedstawiciele reżimów demokratycznych pogrozili palcem także Ukrainie, a konkretnie jej Prezydentowi, stając w obronie Julii Tymoszenko oskarżonej o „nieprawidłowości”, czyli – w języku bardziej dosadnym – o złodziejstwo i korupcję.

Otóż, zażądano od władz Ukrainy aby nie mieszały się w działania prokuratury i sądów, gdyż grozi to „procesami politycznymi” i pojawieniem się „więźniów politycznych” w postaci prozachodnich opozycyjnych polityków. Innymi słowy, zażądano od władz ukraińskich aby dokonały politycznej interwencji w proces sądowy i zakazały trybunałowi w Kijowie skazania za korupcję i złodziejstwo byłej Premier Ukrainy.

Chciałbym więc wszystkim demokratom zwrócić uwagę, że nie jest możliwe spełnienie waszych obydwu postulatów: jeśli żądacie aby Prezydent Ukrainy zakazał sądowi skazania pani Tymoszenko, to nie możecie równocześnie domagać się, aby w państwie tym szanowano niezależność sądów. Czy jeśli Janukowicz zakaże sądowi skazania Julii Tymoszenko to będzie można potem ogłosić, że na Ukrainie istnieje niezależne sądownictwo?

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Gdzie tu rozum, gdzie tu logika?”

  1. Ja myślę, że tow.Ziętek poradziłby sobie nawet z większymi problemami. Jak PPP obejmie władzę, to będą w naszym kraju prawdziwie niezawisłe sądy, jak w śp. Związku Sowieckim.

  2. Najlepiej podzielic ciasteczko na ilosc startujacych partyjek i kazdemu dac po rowno, a tym, co nie startuja po wodzie mineralnej na pocieszenie. Smacznego ! Rowniez proponuje utworzenie nagrody im.Zdechlej Wiewiorki dla partii, ktora miala najwiecej billbordow w czasie tej kampanii.

  3. E tam podział ciasteczka to przeżytek. Czas na chestertonowskie losowanie , najwyższa forma demokracji połączona z monarchizmem , to jest to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *