Grzeszczak: prezes ma wiele kłopotów

– Pan prezes ma wiele kłopotów na własnym podwórku, trudno mu odróżnić wrogów od przyjaciół we własnym ugrupowaniu i chyba zaczynają mu się mylić pojęcia również w odniesieniu do polityki ogólnej – tak słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że rząd PO-PSL jest „zakamuflowaną lewicą” skomentował w rozmowie z Onetem wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak (PSL).

Onet: W mediach pojawiły się informacje o pierwszych zgrzytach w koalicji. Czy PO jest trudnym koalicjantem?

Eugeniusz Grzeszczak: Przez ostatnie cztery lata udowodniliśmy, że potrafimy ze sobą rozmawiać i wspólnie wypracowywać kompromisy. Media, donosząc o zgrzytach w koalicji, mają pewnie jeszcze w pamięci poprzednie koalicje, zwłaszcza PiS, Samoobrony i LPR, przy których rzeczywiście miały co robić. Czyżby dziennikarze się nudzili, albo uważali, że prawdziwe problemy są zbyt mało nośne, żeby zainteresować czytelników czy widzów? Zapewniam, że nasza koalicja uprawia zupełnie inny styl polityki i jej członkowie rozmawiają ze sobą bezpośrednio i osobiście, a nie za pośrednictwem mediów. Rozmawiamy i dochodzimy do kompromisu.

Jakie decyzje podjęte przez Donalda Tuska zmusiłyby PSL do opuszczenia koalicji? Może na przykład likwidacja KRUS? Gdzie są granice tolerancji PSL?

– Proszę nie wciągać mnie w rozważania w stylu „co by było, gdyby…” Tak, jak wspomniałem wcześniej, rozmawiamy i dochodzimy do porozumienia.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/grzeszczak-prezes-ma-wiele-klopotow-trudno-mu-odro,1,4933975,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *