Halicki: Mularczyk marzy o Majdanie dla Tuska

Miał rację. Na Majdanie Ukraińcy rozwalili swoje bardzo ułomne państwo. Jeżeli korytarze polskiego sejmu zapełnią kolejne grupy domagające się pieniędzy z budżetu państwa, zapewne w końcu uda się osiągnąć sytuację podobną. Wszyscy są przekonani, że im się należy, tylko kto miałby na to płacić? Społeczność, która chce zorganizować swoje życie zbiorowe w ten sposób, nie zasługuje, by mieć własne państwo. Musi przyjść ktoś, kto twardo uzmysłowi im realia. Prawu jednego do wypłaty, musi odpowiadać czyjś obowiązek wpłaty.

Ukraińcy na razie liczą, że po bankructwie ich państwa, pieniądz będzie im dawać Unia.  Prawdopodobnie w końcu twardych praw ekonomii nauczy ich Putin. W Grecji była to Merkel. Tradycja historyczna pozwala podejrzewać, że w przypadku Polski mogą nawiązać współpracę. Gdyby Mularczykowi faktycznie udało się uruchomić polski Majdan, ma szansę przejść do historii jako protagonista takiej współpracy.

Spór wokół świadczeń dla rodziców dzieci niepełnosprawnych przywołuje zagadnienie dyskutowane podczas niedawnych debat nad ustawą aborcyjną, zlikwidowaniem prawnej dopuszczalności zabijania dzieci przed narodzeniem z powodów eugenicznych. Wówczas również padała propozycja, by skreślając tę przesłankę wpisać w ustawę świadczenia dla rodziców, którzy zdecydują, że ich chore dziecko ma przyjść na świat. Moralne założenie tkwiące za tym pomysłem jest szczególnie odrażające. Oznacza, że państwo ma płacić swoim obywatelom okup za niemordowanie własnych dzieci. W wypowiedziach rodziców protestujących w sejmie pobrzmiewa ten sam ton. Są przekonani, że obowiązek wychowania dzieci spoczywa tak naprawdę na państwie. Oni mogą to robić wyłącznie, jeżeli państwo im za to zapłaci, jak za pracę. Inaczej dzieje im się krzywda i niesprawiedliwość. To wielki triumf szerzonej od kilku stuleci ideologii rewolucji. Dzieci są własnością państwa, to państwo ma obowiązki. Nie chrześcijańskie
miłosierdzie, a państwowy obowiązek.

Społeczność, która chce budować państwo rozdające wszystkim pieniądze, podporządkuje sobie inne państwo. Cywilizację, która przeczy podstawowym zasadom człowieczeństwa, podporządkuje sobie inna cywilizacja. Jeśli spełnią się marzenia Mularczyka o Majdanie, zagłada czeka Polskę. Jeśli dla wszystkich oczywiste będzie, że dzieci są państwowe, a chorymi nawet najbliżsi zajmują się, bo państwo im za to płaci, cywilizacja europejska będzie musiała ulec innej. Takiej, która nie będzie mogła nadziwić się barbarzyństwu swoich poprzedników.

Lucjusz Halicki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *