Hiszpańska prawica wzięła wszystko

W Hiszpania historyczna zmiana warty. Pozostająca od siedmiu lat w opozycji prawica według sondaży zdecydowanie wygrała w wyborach parlamentarnych. Partia Ludowa (Partido Popular) najprawdopodobniej zdobyła nawet 185 miejsc w 350 osobowym parlamencie. Oznacza to, że prawica będzie mogła rządzić samodzielnie.

Wstępne wyniki podała państwowa telewizja RTVE. Według nich, Partido Popular zdobyła 43,5 procent głosów. Rządząca dotychczas partia socjalistów PSOE najprawdopodobniej dostała 30 procent głosów. Oznacza to, że prawica będzie miała nawet 185 głosów, a lewica 119.

Na czele rządu prawdopodobnie stanie lider PP Mariano Rajoy.

Zmiana warty

Wyniki nie są zaskoczeniem. Wszystkie przedwyborcze sondaże wskazywały na zdecydowane zwycięstwo prawicy. Po siedmiu latach rządu lewicy Hiszpania znajduje się w głębokim kryzysie gospodarczym, a bezrobocie jest rekordowo wysokie. Bez pracy jest 5 mln Hiszpanów, czyli 21,52 proc. obywateli, w tym 45,8 proc. ludzi młodych. Według analityków wzrost pod koniec 2011 r. nie powinien przekroczyć 0,8 proc., a Hiszpanii znowu grozi recesja.

http://www.tvn24.pl/-1,1725017,0,1,hiszpanska-prawica-wziela-wszystko-kleska-zapatero,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Hiszpańska prawica wzięła wszystko”

  1. Jakoś nie doceniam „historyczności” tego zdarzenia. Fakt, że zapateryzm to wyjątkowo obrzydliwa odmiana socjal–demoliberalizmu, jednak tak z punktu widzenia Hiszpanii, jak i ze względów cywilizacyjnych – zastąpienie go przez miękką miejscową chadecję niczego szczególnie pozytywnego nie wnosi.

  2. Loże zadecydowały: jest być może za wcześnie na luksemburgizm/kołłątaimzm/zapateryzm, ewentualnie: metodami zapaterystycznymi ugrano to, co było do ugrania, teraz zagrajmy kartą pseudokatolicką.

  3. @ Andrzej Milewicz Po czesci żart rzeczywiście do Taka prawica (lewica republikanow {żartować katalońsko-walencko-balearska) Konwergencja i Jedność} Jak, umiarkowani „palikociarze (sam Palikot i Olechowski z Piskorskim), jednak NIE żart az Tak źle … większość PP wlasnie talkie świeckie PO z dodatkiem Nowych Alejandro Lerreuxów i Zamorów (ICH Daszyńscy, wcześni Piłsudscy oraz tacy pirenejscy Żeromscy i Limanowscy) czyli tamtejszych Libickich, Rostowskich oraz postfrankistów obecnie lewicowych pseudoliberałów Jak sam Rahoy czy socjalizujący, syndykalizujący republikanin (syn sługi-< prezentera telewizyjnego w czasach Franco> syndykalistów narodowych i narodowców z Falangi były szef Partii Ludowej Aznar,,,, Obecnie emerytowany.Pytanie czy Maro Rajoy bedzie lepszy, Taki sam czy gorszy niz Aznar do zobaczymy.Zresztą ICH NIE nasza sprawa, chociaż dobrze ZE Tego pomylonego durnia Zapatero wreszcie odsunęli OD urzędu Premiera, chociaż nie dotyczy kilka lat, moze bd trwałe (moze przywództwo w PSOE obejmie ktos, spokojniejszy „, moze nawet jakiś Nowy Felipe Gonzales, moze ta Partia pęknie, moze bedzie na jakiś Nowy, Tym RAZEM mniej Lub bardziej, mądrzejszy „Zapatero, niestety) W każdym razie lepsza juz Taka, dziejowa, zmiana niz zapateryzm sensu stricto choc PP w gigantycznej większości także lewica i rzadko (niektóre Tylko przybudówki PP) wyznaje ideologię ONA miękkiej chadecji czy pseudokonserwatywnej centrolewicy liberalnej bądz socliberalnej, Niestety PP uogólniającej Taka lewica Świecka i socjal-ludowo-Świecka tacy Nowi Ouirogowie Bez Zgody km jawna (jawna przemoc) Walke z Kościolem, dotyczy do także nawróconych km postmodernistyczną laickość Rahojow i innych im podobnych. Tak to wygląda w ogólnym zarysie z pewnymi wyjątkami li Tylko, Mimo Wszystko żart jakas drobna, wieczorna Jesienna zmiana Taki lewy listopadowy wobec Jeszcze gorszej lewizny i lewaków Jak u nas byl w 1997 lewy (generalnie) pażdziernikowy wobec SLD, UP-OPZZ-Ruchu Ludzi Pracy oraz PPS-lewicy Ikonowicza wwtedy także Krzaklewski dal im swego rodzaju Rumiana pomarańczowa i Różowa (wraz z UW) kartkę kapitulacji czyli Jak ujmował wcześniej Wałęsa lewa NOGE i nic więcej, i tyle.Tego typu Zmiana, z pewnymi różnicami km Korzyść Polskiego AWS -u w stosunku do espaniolskiej Partido Popular, tam zaszła.Nic Poza Tym .. Macie Wiec panowie sporo racji

  4. Przepraszam zamiast żart chciałem napisać jest zamiast żart, a także w kilku miejscach komputer połknął moje słowa to np.To jest ich a nie nasza sprawa.Poza tym komputer nie napisał na korzyść AWS tylko km(????)AWS i połknął(mimo moich usilnych starań) zmiękczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *