Ile mniej w kieszeni i dla kogo po zapowiedziach premiera?

Wczoraj zaczęło się ratowanie finansów państwa. Rząd przyjął zmiany w ustawach okołobudżetowych. Zakładają m.in., że akcyza na olej napędowy i paliwa powstałe ze zmieszania takiego oleju z biokomponentami, a także biokomponenty stanowiące samoistne paliwa, wzrośnie z 1048 zł za 1000 litrów do 1196 zł. Litr oleju napędowego zdrożeje zatem o kilkanaście groszy. O 4 proc. wzrośnie także akcyza na wyroby tytoniowe.

W przyszłym roku znikną lokaty antypodatkowe. Odsetki od depozytów i podatek będą zaokrąglane do pełnego grosza w górę, a nie do pełnego złotego jak dotychczas. Trzeba będzie zapłacić podatek 19 proc. Także od lokat zawartych przed 1 stycznia 2012 r. Zatem od zysku z lokaty wynoszącego 100 zł zapłacić trzeba będzie 19 zł podatku.

http://biznes.onet.pl/ile-mniej-w-kieszeni-i-dla-kogo-po-zapowiedziach-p,18543,4929467,1,prasa-detal

-sad

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ile mniej w kieszeni i dla kogo po zapowiedziach premiera?”

  1. Nieprawda, że od zysku. Gdy lokata jest w okolicach inflacji lub poniżej – a takich jest większość, to ten podatek jest pełzającym wywłaszczeniem. Im wyższa inflacja i stopa procentowa, tym większa belka. Mam płacić podatek od inflacji, która zależy od Marka Belki – twórcy tego podatku. To jest tragifarsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *