Instytut Civitas złożył skargę przeciw FEMENowi

Jak poinformował przewodniczący Instytutu Civitas (IC), p. Alain Escada, poddany krόla Belgόw stojący na czele francuskiej organizacji świeckich katolikόw „Institut Civitas”, adwokat organizacji złożył w prokuraturze Republiki skargę przeciwko aktywistkom FEMENU-u, ktόre w zeszłą niedzielę zaatakowały pokojową demonstrację w Paryżu.

IC domaga się wszczęcia postępowania  z art.222 § 32 ( ekshibicjonizm  seksualny w obecności nieletnich), 227 § 24 (rozpowszechnianie  treści uwłaczających godności ludzkiej w obecności nieletnich),a także  z art. 222 § 13 (zbiorowy akt przemocy z użyciem broni).

Prawnik organizacji IC żąda wszczęcia śledztwa łącznie z pięciu artykułόw francuskiego kodeksu karnego.

Pan Alain Escada podkreslił, iż akcja FEMENU nie była legalna; feministki nie zglosiły jej w prefekturze, zaś ruch FEMEN jest zakazany na Ukrainie.

Komentarz: Jeszcze raz podreślić należy że żaden z członkόw IC nie bił feministek, zaś w związku z rozpowszechnianymi w internecie plotkami jakoby p. Alain Escada byl neopoganinem precyzuję, że jest on rzymskim katolikiem, działającym za zgodą księży Bractwa Św.Piusa X, z ktόrych niektόrzy sprawują wobec IC urząd kapelanόw.

ar

Źrόdło :www.civitasinstitut.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Instytut Civitas złożył skargę przeciw FEMENowi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *