„J. Kaczyński bardzo przeżywa swoje przegrane”

Minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak pytany, czy dojdzie do debaty premiera Donalda Tuska z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, powiedział dziennikarzom w Gdańsku, że „Kaczyński bardzo przeżywa swoje przegrane” i ciężko mu „z powrotem przestawić na tryb wygrywania”. – Trochę odwagi, panie prezesie – dodał.

Sławomir Nowak dodał także, że Kaczyński ma „większy potencjał do wygrywania”, bo startuje z pozycji „goniącego” – Ludzie od niego mniej troszkę oczekują, w związku z tym łatwiej mu wygrywać debaty, a jednakowoż za każdym razem konsekwentnie odrzuca te propozycje – skomentował Nowak.

Minister w Kancelarii Prezydenta zauważył, że Kaczyński nie może ciągle uciekać. Dodaje, że jest to brak przygotowania do kampanii, a także kwestia emocjonalna w podejściu prezesa PiS do polityki. – Przecież on bardzo głęboko przeżył wszystkie dotychczasowe przegrane debaty i tę w 2007 roku, tę kluczową z Donaldem Tuskiem, a nawet w 2010 roku te debaty ze swoim konkurentem Bronisławem Komorowskim, które sromotnie przegrał – stwierdził Sławomir Nowak.

– Mam nadzieję, że do tej debaty wreszcie dojdzie, bo jest gdzieś granica uciekania. Albo niech po męsku, twardo powie: nie, nie będę debatował i koniec, albo niech stanie na ubitym polu – stwierdził Nowak.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/,1,4833382,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *