Jastrzębski: Olga Semieniuk w kosmosie

Słyszę w telewizorni że niejaka Olga Semeniuk prywatnie zaręczona z wiceministrem finansów Piotrem Patkowskim (taki młody człowiek widywany z papierosem) jest przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Wywołuje to opozycyjnej telewizji wesołość. Przyjrzałem się karierze i poglądom Semeniuk …
W 2011 zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Forum Młodych PiS i następnie Prawa i Sprawiedliwości. Została bliską współpracowniczką polityka Michała Dworczyka, działała w związanych z nim organizacjach Fundacja Wolność i Demokracja oraz Europejski Instytut na rzecz Demokracji. Koordynowała projekty popularyzujące historię, m.in. „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym” Była też konsultantką OBWE. W latach 2016–2019 pracowała jako doradczyni Dworczyka w Ministerstwie Obrony Narodowej i Kancelarii Premiera. A czym się tam zajmowała?
Fragment oświadczenia MON: „Pani Olga Semeniuk w latach 2011–2016 pracowała w organizacjach pozarządowych działających na rzecz wspierania demokracji na terenie byłego Związku Sowieckiego. Realizowała projekty mające na celu wspieranie wolności słowa i przemian demokratycznych na Białorusi, Ukrainie, w Kazachstanie i Azerbejdżanie. W tym okresie była też konsultantem OBWE w zakresie wspierania procesów prodemokratycznych (tzw. sharing experience) w Kazachstanie. Jej zaangażowanie i realną pomoc organizacjom walczącym z trendami autorytarnymi i antydemokratycznymi w tych krajach mogą potwierdzić m.in.: Aleksander Milinkiewicz – jeden z liderów opozycji demokratycznej na Białorusi, Yegana Hajiyeva – azerski Institute Of Young Democrats, Andżelika Borys – Prezes Związku Polaków na Białorusi, Andrzej Poczobut – niezależny dziennikarz, korespondent „Gazety Wyborczej” na Białorusi”
Warto dodać że EID utrzymuje się z grantów oraz z darowizn. Między innymi z: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; National Democratic Institute for International Affairs (NDI) w USA; Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie; Ambasada Wielkiej Brytanii w Kijowie; Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie; Westminster Foundation for Democracy w Wielkiej Brytanii; National Endowment for Democracy (NED) w USA.
W 2019 roku, jako radna Prawa i Sprawiedliwości żąda usunięcia pomnika Żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego ze skweru na Muranowie. W jego miejscu widzi posąg gen. Władysława Andersa (jakie to wymowne!). Według radnej żołnierze I Armii WP „podszywali się pod polskość”. Proponuje ich pomnik usunąć bądź przesunąć „w mniej eksponowaną część Warszawy”. Warto przypomnieć że pomnik odsłonięty w 1963 r. to monument przy ul. Andersa. Jest ostatnim dziełem wybitnego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, przedstawia żołnierza z pistoletem maszynowym. W latach 1962–1963 Dunikowski opracował projekt pomnika, który został zrealizowany przy współpracy Józefa Galicy, Józefa Potępy, Jerzego Beresia oraz, odpowiedzialnego za cokół i otoczenie pomnika, Leona Marka Suzina. Na cokole wykuto napis: „1943 – Lenino, Warszawa, Kołobrzeg, Berlin – 1945”.
Przemyślałem jak najbardziej się nadaje by ją wysłać w KOSMOS!
Łukasz Marcin Jastrzębski
za: FB
Click to rate this post!
[Total: 20 Average: 4.9]
Facebook

2 thoughts on “Jastrzębski: Olga Semieniuk w kosmosie”

  1. „Wywołuje to opozycyjnej telewizji wesołość.”

    Ta sama opozycja oczywiście nie zaproponuje prawnej regulacji stanowisk kierowniczych w podmiotach publicznych, ponieważ tylko czeka na obsadzenie stołków swoimi ludźmi.

    1. Tylko co opozycja ma proponować skoro po przykładzie Banasia widać, że obecny rząd stosuje dokrynę Neumanna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *