Jaworski: Nie pozwolimy bezkarnie obrażać Arcybiskupa!

Obserwując wydarzenia ostatnich miesięcy można powiedzieć, że mamy do czynienia z radykalnym atakiem laicyzacyjnym. W odpowiedzi na to katolickie organizacje naszego regionu postanowiły zorganizować marsz pokazujący, że nie ma zgody na zmienianie Polski w takim kierunku.

Akurat w dniu, w którym na specjalnej konferencji prasowej poinformowaliśmy o tych planach, Janusz Palikot w publicznej wypowiedzi obrzucił inwektywami naszego duszpasterza, JE Arcybiskupa Józefa Michalika. Przyjmujemy to jako sygnał do mobilizacji. To poczucie przyzwolenia na takie wypowiedzi decyduje o tym, że Janusz Palikot próbuje posuwać się coraz dalej. Za słabo brzmiał nasz głos w sprawach moralnych, ochronie życia, braku zgody na mrożenie ludzkich embrionów, gdy atakowano status rodziny przez zrównywanie z tzw. stałymi związkami, czy wręcz związkami homoseksualnymi. Potem rozpoczęły się próby podważania statusu materialnego Kościoła. Również wtedy brak było dostatecznej reakcji. A przecież status materialny Kościoła to nie mercedesy dla księży – jak starają nam się wmawiać media – ale cała ogromna sfera działalności dobroczynnej, w której władze publiczne dają sobie radę znacznie gorzej.

Po tym wszystkim mamy obecnie do czynienia z personalnymi atakami na hierarchów, co jest już bardzo groźnym sygnałem, gdyż jak mówi Pismo: „Uderz w pasterza, a rozproszą się owce”. To dla katolików ostatni sygnał, by podjąć działania. Marsz, którym 14 kwietnia przejdziemy ulicami Rzeszowa, będzie znakomitą okazją, by się spotkać i zorganizować do kolejnych działań.

Pozdrawiam,

Kazimierz Jaworski
Senator RP

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Jaworski: Nie pozwolimy bezkarnie obrażać Arcybiskupa!”

  1. Ad Thorvald. To prawda, to mądrzejsze od… powiedzmy minuty ciszy. Zresztą wszystko zależy od frekwencji i czy za abp Michalikiem ktoś pójdzie?

  2. należało mu się za „tego głupiego” policjanta z Ustrzyk, który „się napodskakiwał” to jego trzeba by było stawić przed sądem za korupcję

  3. Dobrowolna poddanie się lustracji przez księży , a szczególnie hierarchów może pomóc w oczyszczeniu atmosfery i ułatwić obronę. Portal , oraz Ruch Odparcia Palikota powinien przyłączyć się do tej inicjatywy senatora Libickiego . Nie rozumiem dlaczego jeszcze nic nie jest w ;tym temacie” robione. Proponuję jakiś list otwarty do Episkopatu , zlustrujcie się , IPN czeka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *