JKM wypowiedział się w sprawie Ukrainy dla Ria Nowosti

.
Onet.pl drukuje ciekawsze fragmenty wywiadu JKM dla rosyjskiego medium:

– Dawno, dawno temu w rozmowie z rosyjskim ambasadorem w Polsce powiedziałem, że Krym jeszcze wróci do Rosji (…). Teraz moje przewidywania się spełniły. Anektować Krym – to było zupełnie naturalne – mówi lider Nowej Prawicy.

– Sytuacja na świecie jest napięta. Istnieją potężne grupy interesów w USA, które chcą rozpocząć nową wojnę światową. Dobrym powodem jest Ukraina. W USA tę grupy interesów są dość silne, w Europie znacznie słabsze. Właśnie dlatego tak destabilizuje się sytuację na Ukrainie w nadziei na to, że uda się sprowokować Rosję i potem rozpocząć wojnę – mówi Korwin-Mikke.

Lider Nowej Prawicy twierdzi, że „jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest federalizacji Ukrainy”. Nie wiem, czy powstaną nowe republiki na wschodzie. Z mojego punktu widzenia Republika Ługańska i Doniecka to dość „egzotyczne państwa”.

– Nie sądzę, że wejście Ukrainy do UE leży w interesie samej Ukrainy. Polski interes polega na tym, żeby między Polską a Rosją były państwa neutralne – mówi Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie dla Ria Nowosti.

http://wiadomosci.onet.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *