Józef Mackiewicz w świetle najnowszych badań

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta serdecznie zaprasza we wtorek 4 lutego 2014 r. o godz. 17.00 do Tajnych Kompletów, gdzie odbędzie się premiera książki:  Józef Mackiewicz (1902-1985). Świadek „krótkiego stulecia” pod redakcją Krzysztofa Ruchniewicza i Marka Zybury.

Dyskusję poprowadzi Tomasz Gabiś a wezmą w niej udział: prof. Krzysztof Ruchniewicz i prof. Marek Zybura

Tom studiów i materiałów poświęcony jest emigracyjnemu pisarzowi, przekonanemu antykomuniście, zaangażowanemu intelektualiście, badaczowi sprawy mordu katyńskiego, pisarzowi, który przez wiele dziesiątków lat był osamotniony i zapomniany z powodu swoich przekonań i wysokiej etyki.

W książce zamieszczono teksty, które przybliżają postać Mackiewicza w świetle najnowszych badań uczonych oraz wykaz materiałów do recepcji twórczości tego znakomitego pisarza w niemieckim kręgu językowym w latach 1949-2012.

Autorami tomu są znawcy Mackiewicza oraz relacji polsko-niemieckich: Klaus-Peter Friedrich, Izabela Surynt, Alfred Gall, Hans-Christian Trepte, Maciej Urbanowski, Andreas Lawaty, Anna Buchmann i Anna Piotrowska.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem zapraszamy!

  miejsce spotkania: Księgarnia Tajne Komplety; Wrocław, ul. Przejście Garncarskie 2

data: 04.02.2014 r. o godz. 17.00.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Józef Mackiewicz w świetle najnowszych badań”

  1. J. Mackiewicza można przyrównać do samego Mickiewicza: literacki talent, lecz polityczne poglądy grzeszą naiwnością. Zjawisko typowo polskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *