Judeochrześcijanin z Frondy.pl i niezależna.pl atakują nasz portal i prof. A. Wielomskiego

Nasze wczorajsze oświadczenie dotyczące gratulacji dla p. Leszka Millera (https://konserwatyzm.pl/artykul/2910/gratulacje-dla-p-leszka-millera—katechona-polskiej-lewicy) zostało zauważone przez pierwszego judeochrześcijanina III/IV RP p. Łukasza Adamskiego (http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/wielomski_znow_w_formie_17504) i internetowy organ Sekty Smoleńskiej (http://niezalezna.pl/20226-konserwatysta-wielomski-gratuluje-millerowi)

Nie wiemy dlaczego redaktor z Frondy.pl  i redaktorzy z niezależnej.pl nie opanowali sztuki czytania ze zrozumieniem i przypisują autorstwo wczorajszego oświadczenia p. prof. Adamowi Wielomskiemu. Przypominamy, że wczorajsze oświadczenie było stanowiskiem redakcji portalu, a nie p. prof. A. Wielomskiego.

Oczywiście fronda.pl i niezależna.pl musiały podkreślić, że prof. A. Wielomski wcale nie jest w ich mniemaniu konserwatystą i monarchistą, gdyż  pozostaje krytyczny wobec „lustracjonizmu”, a PiS uważa za największego szkodnika na polskiej prawicy: „Prof. Adam Wielomski, kreujący się na „konserwatystę” i „monarchistę”, zasłynął w ostatnich latach obroną abp. Stanisława Wielgusa – zarejestrowanego jako tajny współpracownik komunistycznych służb specjalnych. Krytykował też nieustannie PiS za „rusofobię” – tyle niezależna.pl. A teraz Fronda.pl: „Pan Wielomski niejednokrotnie dał popis swojego zmysłu politycznego, który już chyba totalnie został przykryty niechęcią do PiS-u i każdego, kto nie wyznaje jego wizji konserwatyzmu”.

Czy dla redaktorów z frondy.pl i niezależnej.pl powodem tego, że p. Leszek Miller jest traktowany jako większe zło niż Janusz Palikot jest fakt, że ten pierwszy był w PZPR, a ten drugi nie zdążył zapisać się do Partii?

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Judeochrześcijanin z Frondy.pl i niezależna.pl atakują nasz portal i prof. A. Wielomskiego”

  1. Nie byłem przekonany do tego oświadczenia. Może dlatego, że nie do końca wierzę w obecną skuteczność L. Millera. Skoro jednak wywołuje ono takie reakcje nawiedzonych z Frondy i zaczadzonych z Niezależnej, to pewnie jest ono ze wszech miar słuszne.

  2. Brnijcie dalej. Licytujcie się ze „smoleńczykami” kto bardziej odleci. Pochwalcie się, skąd bierzecie skręty (a może coś wąchacie? Jaki to klej ? ). Aha – nie zapomnijcie 16 lutego o życzeniach urodzinowych dla Kim Dzong Ila.

  3. Do 16 lutego nie trzeba czekać, bo na przykład 2 lutego jest rocznica objęcia władzy nad Wenezuelą przez Hugo Chaveza. Niemniej o ile jestem w stanie zrozumieć pewne ciche kibicowanie Millerowi w starciu z Palikotem, to jawne popieranie Dżumy przeciwko Cholerze takimi oświadczeniami jest po prostu chore i szkodliwe dla prawicy. Jeszcze niedawno rozwodzono się tutaj nad negatywnymi skutkami wizerunkowymi MN, który został pokazany niekorzystnie w TV. Szkoda, że przekora, bo panowie Meller i Wielomski robią to z czystej przekory, by potem cieszyć się z głosów oburzenia które spływają z różnych kierunków na ich osoby, tak zaczadziła ich umysły, że nie są w stanie dostrzec, jak kompromitują idee, które rzekomo reprezentują. Kompromitują realistycznie podejście do rozumienia polityki. Gdzie bowiem jest realizm w gratulacjach, których zainteresowany nie przeczyta. Oświadczenie zostało napisane z ludzkiej przekory aby wywołać właśnie głosy oburzenia, czy to na Frondzie, czy na pisowskich mediach. Jeżeli ambicją Wielomskiego i Mellera jest takie dziecinne robienie komuś na złość i zabawa w piaskownicy, to nie pozostaje nic innego, jak z tej łajby wysiąść. Romantyzm i dawanie upustu własnych emocjom zwyciężył nawet tutaj.

  4. Jak już zdaje się napisałem, mnie również przedmiotowe Oświadczenia jakoś na kolana nie rzuciło, a nadzieje związane z Millerem uważam za przesadzone (może dlatego, że go znam, a nawet w pewnym stopniu znoszę jego „uroczość” podrywacza z Żyrardowa). Z drugiej jednak strony trzeba zauważyć, że Ruch Odparcia Palikota powinien działać tak ideowo (a więc po prawej stronie), ale i taktycznie (a więc po wszystkich kątach politycznej sceny). Palikota trzeba bowiem odpierać na wszelkie sposoby, jeśli Miller jakoś w tym pomoże, OK.

  5. Leszek Miller ma przynajmniej aparycje meza stanu. Gdyby tak skrzyzowac JKM z Millerem mozna by uzyskac idealny typ lewicowca i prawicowca. Lewicowy swiatopoglad Millera z ekstrawagancja JKM z jednej strony, prawicowy swiatopoglad JKM z „konserwatywna” aparacja Millera z drugiej… Moze spytac Millera, co sam sadzi o tym poparciu udzielonym mu przez portal… Chyba nie bedzie w stanie potraktowac tego powaznie… Sorry.

  6. Panie Konradzie, a w jaki sposób te gratulacje pomogą Millerowi odeprzeć Palikota? Bardziej mi to wygląda na pocałunek śmierci. Ewentualne kroki na rzecz prezesa SLD przeciwko RPP można prowadzić zakulisowo, a nie tak. Poprzez tego typu oświadczenia szkodzi się sobie, prawicy i Millerowi. Tylko że tym się panowie Meller czy Wielomski nie przejmą, bo dla nich deklaratywny realizm to jak widać pole do przekornych działań i robienia sobie jaj.

  7. Komentarz pana Wielomskiego merytorycznie niczym nie różni się od tych zamieszczanych na niezaleznej.pl lżących go teraz od pachołków moskiewskich. Odwołuje się pan do tych samych „tradycji” w swoim poście polegających na przypinaniu swoim krytykantom pod tym artykułem prymitywnych łatek, czy to judeochrześcijanina, czy niepodległościowca?

  8. To już za wiele. Krytyka beatyfikacji JP II (i ogólnie błogosławionego Jana Pawła II), obrona linii politycznej Jaruzelskiego, krytyka dekomunizacji, szafowanie katechonem – Tusk, Miller, Kadafi. A teraz Miller…. To wystarczające powody by tego portalu nie czytać. Na szczęście jest Christianitas, Teologia Polityczna, Polonia Christiana. Tam teraz jest prawdziwy konserwatyzm. Tu na pewno nie.

  9. Oby kiedyś konserwatyzm.pl zrobił choć 5 % z tego co dla polskiego katolicyzmu zrobiła w ciągu lat swojej działalności Fronda to wtedy pogadamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *