JUŻ CZAS – CHEŁM BEZ KŁAMSTW!

Problemy Chełma są co najmniej dwa. Po pierwsze dług publiczny, po drugie – generujące go zbyt wysokie koszty działania administracji samorządowej. Nie kandyduję po to, by żerować na budżecie miasta, ale przeciwnie – aby go w ciągu czterech lat zrównoważyć, przy jednoczesnym zdynamizowaniu inwestycji i odcięciu zbędnego biurokratycznego balastu hamującego rozwój naszego miasta. Bez tego nie złapiemy oddechu niezbędnego dla pokonania bezrobocia – głównego problemu Chełma.

I. CHEŁM BEZ DŁUGU

Najnowsza samorządowa historia Chełma jest ponura. Najpierw Unia Wolności cały majątek chciała za darmo rozdać kolesiom. Potem lewica zadłużyła miasto ponad miarę wydając pieniądze na żwirkowanie klombów i fałszując sprawozdania budżetowe. Następnie Platforma Obywatelska tak Kochała Chełm, że umiała zrobić jedne światła uliczne pod dom własnego prezydenta. A w końcu już jednocześnie zadłużano miasto – i nic nie robiono. Zredukuję dług publiczny, wynoszący obecnie prawie 2.000 złotych na głowę mieszkańca. Jak? Ograniczając administrację i zmniejszając koszty stałe, w tym także obciążenia związane z działaniem Urzędu Miasta i spółek komunalnych. Jeśli chcieliby Państwo zagłosować na mnie żebym zatrudnił Waszych bliskich – to sorry, ja będę zwalniał! Jeśli jakieś zadanie może wykonać jeden urzędnik, a nie trzech – to zostanie jeden, najlepszy. Jeśli prywatna firma lepiej zrealizuje zadanie zlecone przez samorząd – to niepotrzebne jest komunalne przedsiębiorstwo robiące to dużo drożej.

II. CHEŁM TANIM MIASTEM

To, co publiczny zrobi za 100 tysięcy – prywatny zrobi za połowę, bo nie musi opłacać tylu partyjnych dyrektorów. Sprywatyzuję spółki komunalne, także w ręce pracowników tam, gdzie wyrażą oni taką wolę. Nie widzę sensu utrzymywania etatów dyrektorskich dla nierobów z partyjnego nadania w sytuacji, gdy ustalone na rynkowych zasadach ceny usług komunalnych będą znacznie korzystniejsze dla mieszkańców, niż te dyktowane przez polityków dla ratowania budżetu. Zredukuję do ustawowo możliwego minimum podatki i opłaty lokalne. Chcę „taniego Chełma” – ale bogatych chełmian!

III. CHEŁM BEZ POLITYKI

Wyrzucę politykę z chełmskiego magistratu. Nie będzie etatów po znajomości i układach, zredukuję liczbę urzędników do absolutnego minimum, nikogo nie zatrudnię bez uczciwego konkursu. Nie będę kupował radnych, ani zawierał układów pod stołem. Przy okazji rozliczę poprzednich prezydentów – i z ich zachowań obyczajowych, i finansowych. Skieruję Straż Miejską do zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, a nie wymuszaniem haraczy, a w przypadku problemów prawno-proceduralnych – rozwiążę tę instytucję, dofinansowując w zamian policję.

IV. POLSKI CHEŁM

Nie pozwolę na udawanie, że jesteśmy częścią Ukrainy. Tragiczne wydarzenia na Wschodzie nie mogą nam przesłonić oczu i ukryć, że istnieją agresywne środowiska nacjonalistyczne wprost zainteresowane oderwaniem Ziemi Chełmskiej od Polski. Na to nie ma i nie będzie nigdy zgody! Tu jest Polska!

V. CHEŁM PRZEJEZDNY I NOWOCZESNY

Obwodnica to hasło tak stare, że nie chce się go już słuchać. Jako prezydent postawię zakaz wjazdu TIR-ów na Rejowieckiej i niech mnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozwie do sądu! Wymuszę budowę obwodnicy północnej Chełma, a przy okazji przy przebudowie dróg lokalnych będę przede wszystkim brał pod uwagę konsultacje społeczne i opinie kierowców.

Nie będę budował aquaparku z publicznych pieniędzy – bo jest to synonim po prostu złodziejstwa i niegospodarności. Postaram się natomiast wygospodarować z majątku miejskiego działkę pod porządny wielopoziomowy parking w centrum miasta. Nie ma sensu wierzyć w krzykliwą, a kompletnie fikcyjną obecnie Strefę Ekonomiczną w sytuacji, gdy brak w niej infrastruktury. Albo ją wybudujmy, np. w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, albo przestańmy kłamać, że ma ona jakiś sens!

Generalnie nie życzę sobie mydlenia oczu obywatelom. Chcę samorządu bez ściemy, bez oszustwa, bez propagandy i całej tej obrzydliwości, odbierającej mu jakikolwiek sens. Każdy z Was mógł do mnie przyjść jako do dziennikarza, opowiedzieć o swoim problemie i być pewnym interwencji. Teraz będę walczył o Wasze sprawy jako radny czy prezydent miasta. Bo to już czas – Chełm bez kłamstw!

KONRAD RĘKAS

KANDYDAT NA PREZYDENTA CHEŁMA

KWW Nowa Prawica – Chełm Bez Kłamstw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “JUŻ CZAS – CHEŁM BEZ KŁAMSTW!”

  1. Pan Konrad, jak widać, może z każdym: od Samoobrony, przez Polską Partię Pracy, po KNP. Nie ma to jak dział formacyjny.

  2. To jest – jak widać z podpisu – mój program. Jeśli komuś się podoba – zapraszam. Innych nie namawiam 🙂 A w takim mieście jak Chełm budować bloku wyborczego w oparciu o partie się nie da, bo ich w terenie po prostu nie ma. Liczą się więc nazwiska i pomysły, a nie szyldy.

  3. @ adamwielomski Taki dar giętkości można by wykorzystać „walenrodząc” np. SLD. Miller by mu Samoobrony, ani PPP nie wypominał. KNP stanowiska prezydenta nie weźmie, a idealistów libertariańskich fan Kołodki będzie odstręczał od ugrupowania. Gdzie tu potencjał katechoniczny?

  4. Jak lubię upór internautów domagających się przedstawiania im do akceptacji taktyki wyborczej… Pan się zgłasza do mojego sztabu? Głosuje Pan w Chełmie? To co się Pan przejmuje 🙂

  5. Kilka pytań: 1)Czy lista komitetu będzie wypełniona czy zachowacie minimum kandydatów? 2)Jak Pan realistycznie ocenia swoje szanse? Jaki wynik będzie umiarkowanym sukcesem, jaki sukcesem itp.? 3)Jak wygląda zewnętrzne poparcie co do Waszego komitetu?

  6. @ Konrad Rękas – Z Chełma nie jestem, ale jestem wyborcą KNP, więc interesuje mnie taktyka tej partii 🙂 Natomiast personalnie jest Pan dla mnie zagadką. To ciekawe zjawisko. Pisze Pan o polityce od lat, a ja nie założyłbym się o to, jakie ma Pan naprawdę poglądy. Skoro koledzy Panu ufają, to może wiedzą, co robią.

  7. Postaramy się wystawić pełne listy, rzecz jasna w granicach rozsądku. Uważam, że wynik Komitetu pozwoli na wprowadzenie radnych do Rady Miasta Chełm, co do własnego rezultatu – zobaczymy, uczciwie stwierdzam, że kontrkandydatów mam tyleż sympatycznych, co zgranych. Za sukces KWW Nowa Prawica – Chełm Bez Kłamstw uznam wynik powyżej 13 procent.

  8. Ja też się cieszę z tej kandydatury. Program jest dobrze sformułowany, napisany szybką i wartką mową. Zyczę sukcesu kandydatowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *