Kącik germanofila ogłasza triumf:

Kącik germanofila z zadowoleniem przyjął informację o rezygnacji pani Magdaleny Ziętek z dalszej współpracy. Mamy nadzieję, że dzięki temu zakończą się histeryczne i irracjonalne ataki na germańską kulturę i tym samym stanie się możliwe porozumienie i współpraca między oboma chrześcijańskim narodami: niemieckim i polskim. Liczymy na to, że Polacy będą czerpać wzorce z wspaniałej niemieckiej przeszłości kulturowej oraz przyjmą doskonałe wzorce w zakresie kultury pracy i organizacji.

Kącik germanofila

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kącik germanofila ogłasza triumf:”

 1. ciekawe, że ta fiksacja dotyczyła tylko niemców. inni germanie nie przeszkadzali a są przecież jeszcze bardziej prosestanccy od niemców.

 2. eh, a ja zaluje odejscia pani Zietek.. nikt tak konkrertnie jak ona nie potrafil opisac niemiec i niemieckiej duszy, czy niemieckiej cywilizacji.. szkoda, z wielkim zaiteresowaniem czytalem jej teksty.. i uwazam ze w niemczech nie ma nic podniecajacego.. no moze poza dobra organizacja panstwa, ale to wszystko..

 3. Ja tam w odejściu publicystki z portalu żadnego „triumfu” nie widzę, no, chyba, że osobisty kol. Arka nad osobą, która domagała się abym wyrzucił go (wraz z P. Bałą) z redakcji.

 4. Mniejszość niemiecka tryumfuje!!! Pan dr mec. P. Bała i p. A. Meller to wartościowe osoby mające niemieckie korzenie i się tego nie wstydzą!!! I nie mają czego, w końcu Niemcy to najbardziej kulturalny i pracowity naród w Europie. W dodatku jako przedstawiciele mniejszości są prześladowani i za co? Za to, że krzewią kulturę i że chcą wprowadzić w tym kraju nad Wisłą Ordnung? Panowie nie przejmujcie się GERMANIA MIT UNS!!!

 5. Ile lat ma p.Meller ? Więcej niż pięć? Ale chyba 10 to jeszcze nie ? Nie zgadzam się z p.Ziętek i nie smuci mnie jej odejście, ale takie tekściki jak ten to przykład zdziecinnienia. Żenujące.

 6. Serio domagała się wyrzucenia pp. Mellera i Bały? Fajnie, przychodzi sobie taka osóbka z zewnątrz i usiłuje decydować o składzie redakcji. Jeśli przy tym nienawidzi pruskiej kultury, to znaczy że ta pruska nie jest wcale taka zła.

 7. Ta notatka jest żenująca i należy ją pozostawić jedynie na świadectwo hańby 'kącika germanofila’.

 8. @ Thorvald – tak, domagała się. Stąd te wszystkie ataki na mnie, choć nie pisałem nic o Niemczech, bo odmówiłem spełnienia jej zachcianki.

 9. Podobnie jak nasz Naczelny – żadnego powodu do triumfu nie dostrzegam, zamiast tego tracimy dobrą publicystkę. Ta notatka była co najmniej zupełnie niepotrzebna.

 10. @Thorvald. Proszę Pana tu się odbywa regularny lincz na mniejszości niemieckiej!!! Jakieś rozhisteryzowane niewiasty i zniewieściali mężczyźni boją się pruskiego drylu i dyscypliny. Ludzie opamiętajcie się, jeździcie oplami, volkswagenami, bmw, mercedesami, a co bogatsi porsche. Do tego jeździcie po drogach wybudowanych za „Niemca”. Powinniście być wdzięczni Niemcom za te zdobycze techniki bo tak to byście ganiali z krzesiwem w ręku za żubrami w Puszczy Białowieskiej.

 11. Radość z kolejnego pożegnania? To kto następny? Na portalu zrobi się więcej miejsca na blog PO senatora Libickiego. A tak na marginesie, czy ktoś się może orientuje czy można gdzieś jeszcze kupić Prusakolep?

 12. To kiedy panowie Meller, Bala i Wielomski zaczną tubylcom zamieszczać artykuły o wyższości „największego teologa niemieckiego” Lutra nad jakimś tam rzymskim katolicyzmem? Kiedy dowiemy się o wspaniałości cywilizacji bizantyńskiej i jej wyższości nad łacińską? Czy ten portal już sięgnął dna czy jeszcze czymś zaskoczy?

 13. @Czesio. Władca Much: no pewnie – dziękujemy Adolfowi, że pokazał nam w obozach jak należy pracować i nie lenić się, że zrobił porządek z naszą niewydarzoną stolicą i ją trochę uporządkował w 1944, i ogólnie dziękujemy za całą 1000 letnią pomoc nad nami. Pamiętamy o szlachetnych krzyżakach, którzy uczyli nas rolnictwa, gospodarki i pracy, dziękujemy za Bismarka, który robił porządek z naszą prymitywną kulturą i wiarą. Nie sposób tu za wszystko podziękować więc tylko tak ogólnikowo wymieniam i przepraszam za takich awanturników jak Chrobry, który nie rozumiał misji cywilizacyjnej tego wielkiego Narodu. Przepraszam również za Grunwald – to było straszne – ale na pewno Adam M. wyjaśni tubylcom ich błędy.

 14. @PawelW: no jeśli bez wstydu i oporów można pisać o wyższości cywilizacji łacińskiej nad protestancką, to można i odwrotnie. są zreszta ku temu mocniejsze podstawy. i wtedy może faktycznie, jak pan mówi, będzie można oderwać się od dna.

 15. @PawelW: co pan z tymi krzyżakami? przecież to cywilizacja łaciata pełną gębą. poza tym nie mieli nic wspólnego z królestwem niemieckim, prędzej kościelnym. król niemiec siedział w niemczech albo we włoszech i nie interesował się jakimiś krzyżakami. polską też się nie interesował. a chrobry sam był pokroju krzyżaków, ale nikt panu nie każe za niego przepraszać. a za hitlera niech pan dziękuje we własnym imeniu, jesli lubi pan socjalistów. większość lubi. z pańskiej wypowiedzi widać jak na dłoni, że nie chodzi o żadną cywilizację, jedną czy drugą. tylko zwykły rasizm, czy jak to tam nazwać. fixum polonum los germanos pan ma i tyle, heh.

 16. @A. Ratnik. Mniejszość niemiecka pozdrawia zaprzyjaźniony germański naród Chorwacki!!! @przemyslaw_stokowski. Pewnie dla większości osób wypisujących napastliwe wobec Germanów komentarze szczytem technologicznych osiągnięć polskiej „myśli inżynierskiej” jest wóz drabiniasty ciągnięty przez krowę łaciatkę.

 17. No tak, jak przeciwnikom Rosji/Niemiec zabraknie argumentów, to wracają slogany o cywilizacji turańskiej/bizantyjskiej. Ach, jaka ta ich laicka i masońska Republika Francji jest „łacińska”. Ach jak „łacińskie” jest USA, gdzie mamy mieszaninę światopoglądów, ras, religii i wyznań. I u nas przecież ta „cywilizacja łacińska” pełną gębą. Mamy oświeceniową demokrację, prawa człowieka, modernistyczny katolicyzm i system który skazuje na więzienie krytyków homoseksualizmu. Mam nadzieję, że poszło im w pięty, chociaż obawiam się że oporność na prawdę jest u nich zbyt silna. Jak wspomniałem pod poprzednim wpisem najbliższa cywilizacji łacińskiej jest dziś Rosja i Białoruś, a na pewno im bliżej niż dzisiejszym Włochom, Francji czy Polsce.

 18. @przemyslaw_stokowski: Krzyżacy i cywilizacja łacińska – a to dobre! Pan chyba nigdy w ręku nie miał prac Konecznego!! Co do Hitlera to jeśli nie zrozumiał pan szyderstwa to nic nie poradzę. Doszukać się „rasizmu” w mojej wypowiedzi może tylko ktoś o umysłowości „antify”.

 19. @Czesio. Władca Much Hvala!Salafisti sve zemlje, ujedinite se!ps.zatvaram PC, jer idem malo spavati -pada kiša danas.

 20. taa, u nas panuje taka cywilizacja łacińska, że jak postawię walizkę na dworcu pkp i odwrócę się, aby usiąść na ławce i napisać bezwstydny komentarz na konserwatyzm.pl o wyższości cywilizacji łacińskiej to mi gwizdną tę walizkę zanim naskrobię pierwsze zdanie. pan PawelW pisząc z muenster komentarze, może postawić walikę i pójść siusiu. wróci, walizka wciąż będzie stała. i to jest ta praktyczna różnica pomiędzy cywilizacją łacińską made in poland a innymi. a nie różnica w pracacj „naukowych” różnych dziewczynek. PawelW, pan się powołuje na koneczny jako autorytet? hehe… toż to szowinista najczystszej wody. może być autorytetem dla bubla.

 21. @PawelW: gdyby koneczny był niemcem i gdyby goebbels potrzebował kogoś piszącego w sposób wyjatkowo jednostronny, to w pierwszej kolejności zgłosiłby się do konecznego. gdyby lenin potrzebowałby…

 22. @PawelW Czy Pan to pisze powaznie?Protestantyzm jest ze swej natury liberalny i rewolucyjny.Konserwatysta moze byc wylacznie katolikiem.Niemcy, w swych licznych mutacjach, byly jako tako zachowawcze nawet po 1517 roku wlasnie dlatego, ze protestantyzm dostal tam powazny cios od samego poczatku.Nie ma protestanckiego porzadku konserwatywnego i panstwo protestanckie moze byc o tyle tylko konserwatywne,o ile sa w nim elementy cywilizacji lacinskiej.Niedlugo ukaze sie na portalu pierwszy odcinek mojego cyklu o estetyce ( aktualnie w korekcie u Redakcji) i zapewniam Pana, ze znajdzie Pan w dalszych odcinkach duzo pikantnych szczegolow o niszczycielskiej roli protestantyzmu.Co do Konecznego, to nie wiem, ile sa warte jego klasyfikacje.To nie jest dogmat wiary.Koneczny czesto pisze w sposob infantylny.Nie ma co robic z ludzi protestantow tylko dlatego, ze nie sadza aby wszyscy mowiocy po niemiecku byli hitlerowcami. Zreszta w tym sporze nie o Niemcow chodzilo.

 23. Żeby dostosować się poziomem napiszę: żal.pl. I chyba można już ogłosić portal konserwatyzm.pl mianem „sekty berlińskiej”. I tak, jestem pewien, że odejście z portalu Pani Ziętek spowoduje przełom w stosunkach polsko-niemieckich i…Właśnie, co? Jaka „współpraca”? Niemcy to się teraz dzielą na 70% lewactwa, bawiącego się na paradach z homosiami, na 15% neonazistów, na 10% przybyszów z Turcji i Afryki na zasiłkach i pewnie na 5% normalnych ludzi, którzy boją się otworzyć lodówkę z powodu wpływów wyżej wymienionych grup. Jest z kim się bratać. Zresztą my już dawno jesteśmy z nimi zbratani i z całym zgniłym zachodem, więc nie wiem jak można bardziej.

 24. Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się w jakim do cholery przedszkolu jestem. „Je suis Romain, je suis humain: deux propositions identiques”. Innego ideowego wyznania wiary nie znam i znać nie chcę. I jakkolwiek cenię dorobek kultury niemieckiej – podobnie jak każdej innej, każdy kraj i każda kultura, każdy naród i każda jednostka – wszystko w swojej różnorodności oraz bogactwie to jedno musi mieć odniesienie: Rzym – a zatem Christianitas. Czy to naprawdę tak trudno pojąć? Innymi słowy wyjaśnił to idąc na śmierć Morus: „Najpierw jestem poddanym Boga, dopiero potem króla”. I o to chodziło Magdzie. Ja też nie wyobrażam sobie, żeby mi niemieckie urzędy stanowiły, że jedyną słuszną wiarą jest Tolerancja – a piękno muzyki Wagnera nie ma nic do tego.

 25. Pan Milewicz napisał: „Dziecinne. Tak samo jak obrażanie się pani Ziętek”. Podpisuję się obiema rękami. Sam miałem ochotę wysłać tekst na konkurs, ale wobec braku czasu, a przede wszystkim coraz bardziej niezdrowego, toksycznego wręcz klimatu wokół całej tematyki, daję spokój.

 26. Polska-Niemcy X wieków przyjaźni i dobrosąsiedzkich relacji! To jest dopiero marzenie. Gdyby Polska współpracowała z Niemcami dawno bylibyśmy europejską potęgą, a tak to jesteśmy skansenem. Pani Anielo Merkel proszę tu przyjechać i zrobić porządek!!!

 27. @Mariusz Matuszewski Rzym i tylko Rzym.Przeciez chyba widzi Pan, ze „kacik germanofila” i zamieszczanie kawalkow o Bismarcku oraz rozne wezwania do A.Merkel o „zrobienie porzadku” to sa zarty w odpowiedzi na moralizatorski ton” stronnictwa polskokatolickiego”.Nie nalezy wierzyc w ekran, jaki z niektorych pogladow niuansujacych sprawy w Europie zrobili ludzie, ktorzy myla refleksje historyczna z geometria euklidesowa.Nawet nie chodzi o wspolprace z RFN, bo ze RFN jest potega dekadencka, niewiele majaca z Niemcami wspolnego, to o tym kazdy wie.Czy z tego wynika, ze mamy zaatakowac zbrojnie RFN?Ma Pan bron? Prosze sie nie skandalizowac pogladami, ktore nie istnieja.Polskokatolicyzm jest ciezka pomylka. Sam Pan mowi, ze Rzym ma byc punktem odniesienia i ja sie z tym zgadzam.Ale machanie szabelka wobec Niemiec moze nas kosztowac zycie, tak samo, jak w przypadku checi wyprawy na Moskwe. Fundamentalna krytyke intelektualna niektorych elementow niektorych nurtow polskiego nacjonalizmu trzeba bylo zaczac.Intelektualna, a nie moralna.To jest spor intelektualny, tylko ze polskokatolicy sie obrazili, bo sie uwazaja ( nieswiadomie i w dobrej wierze) za swietych.Czesc ludzi sadzi, ze katolicyzm= sojusz z USA. Nie ma nic gorszego, niz sie uwazac za swietego z racji przynaleznosci narodowej, bo to byla wlasnie postawa Zydow.Polskokatolicy wmowili niektorym Czytelnikom, ze istnieje jakies „stronnictwo proniemieckie”.To nie jest prawda.Polskokatolicy zablokowali dyskusje o Europie, a za nimi stoi prokurator, bo pewnych rzeczy nie mozna powiedziec.Sa po prostu rozne mozliwe analizy historii Europy, rozne opcje polityczne,nie podlegajace ocenie moralnej, a dyskutowac trzeba, tak jak dyskutowalismy o Rosji w latach 2009-2010.

 28. @Antoni Ratnik: zgadzamy się więc zarówno co do Rzymu jako punktu odniesienia, jak też negatywnej oceny polsko katolickiego (jak Pan to nazywa) i bezrefleksyjnego, bogo-ojczyźnianego powtarzania pewnych komunałów i potrząsania szabelką (jak ja to nazywam). Nie zmienia to jednak rzeczy podstawowej: mimo szacunku do naszych sąsiadów i przekonania o konieczności ułożenia stosunków ekonomicznych, politycznych oraz administracyjnych tak, by służyły interesowi Polski, jako reakcjonista muszę oceniać posunięcia, politykę i prawa naszych partnerów zarówno w świetle Etyki, jaka wypływa z Wiary, a także Tradycji. Jeżeli przestanę, zacznę być po prostu demokratą. Jeżeli dany kraj wprowadza zgodę na małżeństwa homoseksualne, to nigdy nie powiem, że jest to dobre. Jeżeli w Niemczech panuje ustrój oparty na zasadach żywcem opartych na życzeniach wszystkich lóż masońskich razem wziętych – to nigdy nie nazwę tego elementem Starego Porządku. Innymi słowy: szerokość geograficzna nie ma żadnego znaczenia, idzie natomiast o wierność pewnym zasadom oraz dostrzeganie pewnej, niestety cienkiej bardzo, granicy między politycznym realizmem a zdradą tego, co Święte i Wieczne. Raz jeszcze powtarzam słowa More’a: najpierw służyć Bogu, dopiero potem królowi.

 29. @Mariusz Matuszewski Specjalnie dla Pana i z szacunku dla Niego poswiece tej problematyce troche czasu w tekstach. Zgadzam sie z Panem w 100 %, zaszlo jakies nieporozumienie. Natomiast ja sie nigdy nie pogodze z rasizmem, a te elementy sa obecne – prosze mi laskawie wybaczyc – nawet w Panskim rozumowaniu. Musi Pan jednak troche na moje teksty poczekac, bo musze miedzy dwoma tekstami zarabiac na zycie, chyba ze mi ambasada RFN wyplaci stypendium 3000 Teuros miesiecznie za bycie Volksdeutschem 🙂 ))) ( Zapewniam, ze to ostatnie jest dowcipem na 1-szego kwietnia i to nie pod Pana adresem; jestem czystej krwi z matki Polki i z ojca Pilsudczyka.)

 30. @Antoni Ratnik: z niecierpliwością czekam zatem na tekst – jak na każdy, jaki wychodzi spod Pana pióra. Zarzut jakiegoś bliżej nieokreślonego rasizmu uważam wszakże za nieco nietrafiony. Jak pisałem: moje stanowisko polityczne i ideowe nakazuje mi taki a nie inny stosunek do postaw i ideologii bez względu na państwo, rasę czy szerokość geograficzną. To prosty podział na dwie domeny: Dobro i Zło, odwieczne – jak pisze o tym Davila – dziedzictwo świętego sporu.

 31. Chyba trzeba będzie na adres redakcji przesłać grabki, łopatkę i wiaderko. Zabawa będzie bardziej rozwijająca.

 32. @Mariusz Matuszewski: i uważa pan, że w całej tej sprawie można stwierdzić oni są źli, my jesteśmy dobrzy, zgodnie z prostym i ostrym podziałem na zło/dobro?

 33. @Przemysław Stokowski: oczywiście. Albo coś jest zgodne z Magisterium – albo nie. Albo coś współtworzy ducha cywilizacji Starego Ładu – albo nie. I tak dalej. Wiem, że współcześnie trudno przyjąć do wiadomości konieczność ponownej polaryzacji stanowisk, jednak istotnie uważam, że jest ona procesem koniecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *