Kaczyński ma małą inteligencję emocjonalną?

– Zawsze zarzuca się Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ma małą inteligencję emocjonalną, a okazał się zbyt sentymentalny – powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis, komentując sposób układania list wyborczych przez PiS. Jej zdaniem nie ma nic złego w tym, że na listach znajdą się małżonkowie polityków, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Jej zdaniem szef PiS przyciągnął na listy „osoby z sąsiedztwa”, a powinien postawić na „ludzi kompetentnych”. – Świat jest na zakręcie – oceniła profesor w „Faktach po Faktach” w TVN 24.

– Dla mnie ważne jest, jacy ludzie znajdą się na listach (…). Żony ludzi, którzy byli aktywni, to są bizneswoman, to są osoby, które mają lepsze kompetencje niż wielu obecnych posłów – powiedziała profesor o startujących w wyborach członkach rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na czołowe miejsca na liście PiS liczyć może Zuzanna Kurtyka, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Januszu Kurtyce, szefie IPN, która będzie w Krakowie jedynką do Senatu. Wbrew pogłoskom nie będzie za to startować z trójmiejskich list Jakub Płażyński, syn zmarłego w Smoleńsku Macieja Płażyńskiego, oraz z Krakowa Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie Zbigniewa Wassermanna.

Na wysokie miejsce może liczyć tam Andrzej Duda, współpracownik zmarłego prezydenta. Nie jest jeszcze przesądzone kto uplasuje się na pierwszych miejscach na Pomorzu. W Gdyni jedynką ma być Jolanta Szczypińska, chyba że stamtąd zechce wystartować Maciej Łopiński, bo w Gdańsku pierwsze miejsce ma Anna Fotyga.

Tak dobrego miejsca jak Łopiński nie dostanie inny współpracownik Lecha Kaczyńskiego – Jacek Sasin. Może liczyć na trzecie miejsce w okręgu okołowarszawskim, za Mariuszem Błaszczakiem i Ludwikiem Dornem.

W Warszawie do Sejmu wystartuje też Andrzej Melak, brat Stefana, który zginął w Smoleńsku. Na listach PiS znajdą się też obie panie Gosiewskie: żona Przemysława Beata do Senatu z rejonu świętokrzyskiego i matka Jadwiga do Sejmu z Koszalina.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/,1,4829496,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *