Kaczyński przeprosił PSL

W weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił na antenie TVP Info za swoją wypowiedź, jakoby posłowie PSL opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska.

Jak powiedziała Stempień-Rogalińska, oświadczenie J.Kaczyńskiego zostało wyemitowane w TVP Info w niedzielę o godz. 12.26 w postaci planszy z napisem. Trwało ok. 14 sekund. Dodała, że oświadczenie zostało nadane jako ogłoszenie płatne, a jego emisja była jednorazowa.

W piątek po południu uprawomocnił się wyrok sądu, który dzień wcześniej orzekł, że Kaczyński ma sprostować swoją wypowiedź. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Kaczyńskiemu zamieszczenie sprostowania na antenie TVP Info – w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia – oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Zakazał też rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w tej sprawie. W rozprawie nie uczestniczył przedstawiciel PiS.

„Jest wyrok, my się od niego nie odwołujemy, bo nie uważamy, żeby należało prowadzić kampanię wyborczą w sądach, nawet wtedy, kiedy rzeczy są zupełnie ewidentne, nie wytaczamy procesów” – mówił we wtorek na konferencji prasowej Kaczyński. Jego zdaniem, „ten typ swego rodzaju jurydyzacji naszego życia publicznego jest fatalny”. „Ciągle procesy, ciągle prokuratury. Chcemy z tym skończyć” – dodał.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/355893,kaczynski-przeprosil-psl.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *