Kaczyński z ręką w nocniku?

Wczoraj w mediach pokazała się ciekawa informacja polityczna. Informacja o tym, że ojciec Tadeusz Rydzyk i przewodniczący Solidarności Piotr Duda planują we wrześniu wspólny marsz protestacyjny. Marsz pod hasłem: „Obudź się Polsko” (tutaj). Moim zdaniem jest to bardzo istotna informacja. Informacja, która może świadczyć o tym, że już niedługo prawa strona sceny politycznej będzie być może przechodzić istotne przeobrażenia. O co chodzi? 

Otóż bezproduktywna opozycyjność PiS-u jest dla bardzo wielu oczywista. Także dla bardzo wielu zwolenników tej partii. Odsyłam tutaj do filmowego zapisu spotkania Ewy Stankiewicz z Andrzejem Zybertowiczem: (tutaj)

W filmie tym pada wiele gorzkich słów pod adresem największej partii opozycyjnej. Jak widać problem ten widzą nie tylko Stankiewicz i Zybertowicz. Widzi go także Ojciec Tadeusz Rydzyk. I widocznie dlatego postanowił wykreować dla PiS-u konkurencję. Jedną taką próbę już za sobą ma. Tą próbą jest Solidarna Polska. Jak widać jednak nie spełnia ona nadziei Ojca Dyrektora.
Zręczny redemptorysta postanowił więc postawić na kogoś bardziej obiecującego. I niewątpliwie ze swojego punktu widzenia robi jak najbardziej słusznie. Piotr Duda jest od Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie młodszy, dynamiczniejszy, więcej nawet – bardziej populistyczny. Ma też jeszcze jedną ważną zaletę – organizuje swoją część opinii publicznej wokół postulatów ekonomicznych. Postulatów, którymi jest ona żywotnie zainteresowana. Duda mówi to, co tych ludzi naprawdę interesuje, a nie sprowadza całej swojej opozycyjności wyłącznie do analizy trajektorii opadania prezydenckiego Tu-154. 

W tym właśnie sensie Piotr Duda jest dla Ojca Tadeusza Rydzyka politykiem niezmiernie obiecującym, a dla prezesa PiS-u rywalem niezwykle niebezpiecznym. Dlaczego? Bo może się okazać, że gdy chodzi o kontakty z Radiem Maryja, to już niedługo Jarosław Kaczyński znajdzie się z przysłowiową ręką w nocniku. 

Czy tak będzie? Nie wiem. Wiem jednak, że informacja o wspólnym marszu „Obudź się Polsko”, powinna być rzeczywiście prawdziwą pobudką. Pobudką dla Jarosława Kaczyńskiego

Jan Filip Libicki
www.facebooku.com/flibicki 

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *