Kalisz przedstawia w Sejmie raport w sprawie śmierci Blidy

Sposób strzału, który oddała Barbara Blida zabijając się w kwietniu 2007 r. może sugerować udział osoby trzeciej – ocenił przewodniczący sejmowej komisji śledczej Ryszard Kalisz (SLD) referując w Sejmie wnioski z jej prac.

„Zastanawiający jest sposób oddania strzału. Jak wynika z badań został on oddany pod bardzo nietypowym kątem, co może sugerować udział osoby trzeciej w zdarzeniu. Zastanawia również sposób i kierunek upadku ciała, gdyż analizując zeznania funkcjonariuszy ABW i dokumenty z oględzin można dojść do wniosku, że Blida upadając dokonała półobrót, co wydaje się mało prawdopodobne” – mówił szef komisji.

Raport komisji formułuje m.in. hipotezę, że Blida po wkroczeniu ABW do jej domu prawdopodobnie nie chciała popełnić samobójstwa, lecz jedynie zakładała możliwość okaleczenia. Niewykluczona jest także – jak zaznaczono – szamotanina między Blidą a agentką ABW odprowadzającą ją do łazienki, gdy ta ostatnia zobaczyła broń w rękach Blidy i „próbowała ją powstrzymać”.

Kalisz wskazał ponadto, że w okresie badanym przez komisję prokuratorzy stali na czele innych pozaprokuratorskich organów władzy. „Wielokrotnie o tym mówiłem, że mieliśmy rządy prokuratorów, bo zarówno na czele MSWiA, policji i ABW stali byli prokuratorzy” – mówił Kalisz. Dodał, że większość tych prokuratorów wywodziła się z prokuratury katowickiej – „stanowili oni jednorodną grupę podejmującą decyzje o wolności i prawach człowieka”. „Tego rodzaju zjawisko dla funkcjonowania państwa było bardzo niebezpieczne” – dodał przewodniczący komisji.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/353437,kalisz-przedstawia-w-sejmie-raport-w-sprawie-smierci-blidy.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kalisz przedstawia w Sejmie raport w sprawie śmierci Blidy”

  1. Ciekawe czemu nikt nie bada udziału BB w aferze węglowej. Ta cała 'wielka komisja’ nie jest czasami hołdem kumpla z SLD, w kierunku martwej towarzyszki za uratowanie grubego tyłka?

  2. W dawnych czasach kiedy samobójstwo zostało udowodnione to nikt się tym nie zajmował. Teraz, kiedy sądy i prasa się tym interesują, robią się nowe teorie spiskowe a samobójcy z przeklętnych robią się świętymi. Tutaj widać dobitnie – „wszystkie okoliczności” wskazują, że nie mogła popełnić samobójstwo. Ba, nawet jej bielizna na to wskazuje! Żałosne tow. Kalisz, żałosne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *