Kapitalizm to socjalizm. Stanowisko NOP w sprawach gospodarczych

Na portalu www.nacjonalista.pl ukazała się deklaracja Narodowego Odrodzenia Polski dotycząca zagadnień gospodarczych, która jest utrzymana w tonie dystrybucjonizmu. Walka z zagrożeniem neotrybalistycznym nie ustaje dlatego pozwalamy sobie zamieścić stosowny fragment:

Naród i jego członkowie, by być wolnymi, muszą posiadać nie tylko prawa polityczne, ale i ekonomiczną niezależność. Wolność polityczna bez wolności ekonomicznej jest tylko wolnością do umierania.

W dziedzinie ekonomicznej naszym głównym postulatem jest jak najszersze upowszechnienie własności, czyli uwłaszczenie ludzi. Mówiąc krotko: człowiek pracuje i żyje najlepiej wtedy, gdy czyni to dla siebie i na swoim.

Odrzucamy komunizm i socjalizm. Eliminują one prywatną własność i przekazują ekonomiczną władzę w ręce elit partyjnych i biurokracji państwowej. Człowiek w socjalizmie jest tylko pozbawionym wolności ekonomicznej niewolnikiem, z przyczyn bytowych zmuszanym do uległości w każdej dziedzinie życia.

Odrzucamy kapitalizm i liberalizm. Likwidują one bowiem prywatną własność poprzez skoncentrowanie jej w rękach nielicznych. Człowiek w kapitalizmie jest tylko pozbawionym wolności ekonomicznej niewolnikiem, z przyczyn bytowych zmuszanym do uległości w każdej dziedzinie życia.

Socjalizm i kapitalizm to dwie strony tej samej monety – materializmu.

Konsekwencją socjalizmu jest całkowita koncentracja własności w rękach państwa. Konsekwencją kapitalizmu jest koncentracja własności w rękach garstki właścicieli konglomeratów przemysłowo-finansowych.

Konsekwencją socjalizmu i kapitalizmu jest państwo niewolnicze, w którym zwykły człowiek (nieważne, czy pracujący w garniturze czy roboczym kombinezonie) jest tylko i wyłącznie proletem, niewolnikiem cudzej woli.

Odrzucamy socjalizm i kapitalizm. Opowiadamy się za wolnością ekonomiczną wolnych ludzi. Albowiem jedynie naród, w którym dominuje powszechna własność jest narodem wolnym – takim, którego nie jest w stanie okiełznać żadna tyrania.

Za: http://www.nacjonalista.pl/2012/05/15/kapitalizm-to-socjalizm-stanowisko-nop-w-sprawach-gospodarczych/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kapitalizm to socjalizm. Stanowisko NOP w sprawach gospodarczych”

  1. @Autor: Czy „powszechna indywidualna własność środków produkcji” jest do utrzymania? A co, jeśli ktoś chce sie pozbyć tejże własności, a ktoś inny – kupic ją, np. ktos nie uprawia pola, a ktos inny chciałby pare ha dokupic?

  2. @mjoed: Nie ma co tak daleko siegać. Niech zbudują OD ZERA rower w firmie rodzinnej, nie korzystając z oroduktów korporacyjnych w postaci np. łozysk, ogumienia czy rur stalowych. Co, rury na rame wykuje im pan Heniek? Ile taki produkt kosztowałby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *