Kard. Dziwisz o stanie wojennym:

Jan Paweł II nie rozmawiał o stanie wojennym z prezydentem ZSRR Michaiłem Gorbaczowem – napisał w wydanym dziś oświadczeniu wieloletni osobisty sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

– W imię prawdy historycznej czuję się w obowiązku sprostować informacje podawane przez media, że były prezydent Michaił Gorbaczow usłyszał z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, że wprowadzenie stanu wojennego było decyzją słuszną – napisał kardynał.

Zaznaczył, że po konsultacjach z osobami, które uczestniczyły w spotkaniach papieża z prezydentem Gorbaczowem, stanowczo stwierdza, że „Ojciec Święty nie rozmawiał o stanie wojennym z panem Gorbaczowem”.

„Papieska ocena stanu wojennego była zdecydowanie negatywna. W pamięci nosimy słowa Jana Pawła II: »Coście zrobili z tym narodem. Nie zasługiwał na takie potraktowanie«” – przypomniał metropolita krakowski.

Dodał, że w drugim dniu stanu wojennego Jan Paweł II rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Ronaldem Reaganem i prezydentem Włoch Sandro Pertinim „w atmosferze ubolewania i współczucia dla narodu polskiego”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kard-dziwisz-jan-pawel-ii-nie-rozmawial-o-stanie-w,1,4967192,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *