Kenia nie chce amerykańskich dewiacji

Podczas swojej wizyty w Nairobi 18 lipca, prezydent USA Barack Obama starał się pouczać kenijskiego prezydenta Uhuru Kenyatę w sprawie „praw gejów”. Amerykański przywódca podczas konferencji prasowej wyraził zaniepokojenie, że „dzieje się źle”, gdy określone grupy ludzi są „dyskryminowane”. „Jako Afroamerykanin w Stanach Zjednoczonych, jestem boleśnie uczulony przez historię, co dzieje się, gdy ludzie nie są traktowani równo w świetle prawa” powiedział Obama, dodając że „Jest nieprzejednany w tej kwestii”.

Prezydent Kenyata odpowiedział na to, że „prawa gejów” są rzeczą, której „nasza kultura, nasze społeczeństwo nie akceptuje. (…) Dla Kenijczyków dziś, kwestia praw gejów nie istnieje. Chcemy skupić się na innych obszarach, które są dla naszego ludu problemami życia codziennego. (…) Kwestia ta nie zajmuje większości Kenijczyków, takie są fakty” powiedział kenijski przywódca, wywołując tym oklaski zgromadzonych.

Stanowisko wyrażone przez Kenyatę podziela większość przywódców afrykańskich, kierujących się w swojej codziennej praktyce rządzenia wskazaniami religii. Poprzez obecność religii w życiu publicznym, chrześcijańskie kraje czarnej Afryki stają się najbardziej konserwatywnymi krajami na mapie światowego chrześcijaństwa.

Obama tymczasem przed swoim wyjazdem do Afryki, w odpowiedzi na naciski organizacji promujących liberalny stosunek do dewiacyjnych zachowań seksualnych, obiecał podnieść kwestię „praw gejów” podczas spotkań z przywódcami regionu. „Byłem w tej sprawie konsekwentny w całej Afryce. Wierzę w zasadę równego traktowania ludzi wobec prawa. Państwo nie powinno dyskryminować ludzi z uwagi na ich orientację seksualną” oświadczył amerykański prezydent.

Przynajmniej w Nairobi próba ideotoksyfikacji modelem zachodnim i ideałami amerykańskiej wolności spotkała się ze stanowczą odprawą.

Ronald Lasecki

Na podstawie: http://thehill.com/homenews/administration/249192-kenyan-president-rebukes-obamas-gay-rights-message#.VbPAxksbkRA.twitter

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *