Potomek Franciszka Józefa ambasadorem Węgier przy Stolicy Apostolskiej

24 lipca nowym ambasadorem Węgier przy Stolicy Apostolskiej został mianowany Eduard Karl Joseph Michael Marcus Koloman Volkhold Maria Habsburg-Lothringen. Jest on synem Michaela Habsburga-Lotaryńskiego i Christiany księżnej Löwenstein-Wertheim-Rosenberg. Po stronie ojca jego dziadkiem był arcyksiążę Josef Franz von Habsburg-Lothringen, pradziadkiem natomiast arcyksiąże Joseph August, żonaty z księżną Augustą Bawarską. Księżna Augusta była córką arcyksiężnej Gizeli, która z kolei była córką Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety.

Nowy ambasador znany jest ze swoich konserwatywnych poglądów i z katolickiej dewocji. Wypowiadał się między innymi przeciw ateizmowi, jest krytyczny wobec liberalnej popkultury, był scenarzystą filmu i serialu poświęconego Marii Stuart i rzecznikiem prasowym diecezji Sankt Pölten. W 1999 r. uzyskał doktorat na podstawie pracy Koniec neotomizmu, opublikował również pracę poświęconą neoplatonizmowi. Eduard Habsburg-Lothringen jest żonaty z baronessą Marią Theresią von Gudenus, małżeństwo ma pięcioro dzieci.

Ronald Lasecki

Na podstawie: http://hungarytoday.hu/news/descendant-habsburg-emperor-franz-joseph-queen-sissy-becomes-hungarys-ambassador-vatican-41272

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *