Koalicja PO – PiS przeciw żołnierzom wyklętym

W „Naszym Dzienniku” czytamy:

Radni Platformy Obywatelskiej zablokowali w Łukowie uhonorowanie ronda imieniem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości nie oponowali.

(…)

Głosowanie w sprawie nadania nazwy rondu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Ławeckiej imienia Narodowych Sił Zbrojnych miało odbyć się w czwartek podczas sesji Rady Miasta Łuków. Jednak przed przyjęciem porządku obrad sesji radny miasta Mariusz Chudek z Platformy Obywatelskiej zgłosił wniosek o wycofanie tego właśnie punktu z obrad. – Argumentował, że Narodowe Siły Zbrojne w porównaniu z Armią Krajową czy Batalionami Chłopskimi nie są tak klarowną organizacją oraz że NSZ do dziś wzbudzają wiele kontrowersji. Zaznaczył, że Brygada Świętokrzyska oficjalnie współpracowała z Niemcami – relacjonuje Kamil Sulej, inicjator akcji nadania rondu imienia NSZ. Miastem rządzi koalicja PiS – PO i choć radni Platformy są w mniejszości, zdążyli przestraszyć działaczy PiS swoimi wydumanymi wątpliwościami. A ci przychylili się do ich wniosku.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120604&typ=po&id=po05.txt

Komentarz: Oto „prawdziwi patrioci” i platformiarze stworzyli autentyczny PO-PiS. I czym te partie się różnią? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Koalicja PO – PiS przeciw żołnierzom wyklętym”

  1. @Jago A to oni o nim kiedykolwiek przedtem pamietali?To sa formacje „Solidarnosciowe” i niczego sie po nich nie mozna spodziewac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *