Onet.pl relacjonuje udział Jarosława Kaczyńskiego w wiecu opozycji w Kijowie pisząc:
Szef Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zapewnił na demonstracji w Kijowie, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. – Jesteście potrzebni Unii Europejskiej – podkreślił, zwracając się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.
Kaczyński przemawiając na demonstracji poparcia dla integracji Ukrainy z UE, która odbywa się na głównym placu ukraińskiej stolicy, Majdanie Niepodległości, wyraził nadzieję, że Ukraina będzie w przyszłości członkinią UE.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości skrytykował także brutalną akcję milicji, która w sobotę nad ranem rozpędziła demonstracje na Majdanie, raniąc kilkadziesiąt i zatrzymując 35 osób. – Odpowiedzialni za użycie siły powinni być ukarani – oświadczył Kaczyński.
Komentarz: Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie przypomina sławetną wizytę Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi, która sprzeciwiała się nie tylko zasadom dyplomacji, ale i realnym interesom Państwa Polskiego. Władze ukraińskie powinny uznać polskich parlamentarzystów za osoby na Ukrainie niepożądane i nie wpuszczać ich przez granice dopóki na ulicach Kijowa milicja nie przywróci ładu i porządku. Suwerenne państwo nie może pozwalać aby politycy państw ościennych tak otwarcie mieszali się w jego wewnętrzne sprawy. Zachęcamy Kijów do większej stanowczości w obronie swojej suwerenności. [aw]
Chazarowie z Żoliborza wraz z banderowcami i pedalstwem – czegóż się nie robi za Judaszowe srebrniki z Sanhedrynu.