Komunikat Przełożonego Dystryktu Francji Bractwa Św.Piusa X

Drodzy Wierni,

Media informują nas codziennie o prześladowaniach jakich doznają ze strony muzułmanόw chrześcijanie Bliskiego Wschodu: eksmisje, molestowanie, ukrzyżowania, egzekucje, niszczenie świątyń etc. Wobec tego ludobójstwa na tle religijnym władze świeckie trwają w stanie karygodnej bierności, zaś władze duchowne reagują nieśmiało ponieważ dialog międzyreligijny, o który tak dbają, daje im fałszywą i naiwną wizję tego, czym jest religia muzułmańska.

Oto, co powiedział niedawno chaldejski, katolicki arcybiskup Mosulu dla Corriere della Sera :

” Nasze obecne cierpienia są preludium do tych, których Wy, Europejczycy i chrześcijanie Zachodu doznacie również w niedalekiej przyszłości. […] Wasze liberalne i demokratyczne zasady są tutaj bezwartościowe. Jesteście tak samo w niebezpieczeństwie. Musicie podjąć zdecydowane i odważne decyzje, nawet jeśli będą one sprzeczne z Waszymi zasadami. Myślicie, że wszyscy ludzie są równi, ale to nie jest prawda. Islam nie głosi, że wszyscy ludzie są równi. Wasze wartości nie są ich wartościami. Jeśli nie zrozumiecie tego – bardzo szybko staniecie się ofiarami wrogόw, ktόrych do siebie wpuszczacie „. (1)

Nie możemy pozostać obojętni wobec takich cierpień i naszym obowiązkiem jest modlić się za tych męczenników XXI wieku – aby Bóg wspomagał ich w czasie prόby, dał im łaskę wytrwałości, a także siłę i odwagę do mocnego trwania w wierze.

W związku z powyższym nakazuję, aby w każdej z naszych kaplic i kościołów w dystrykcie Francji, w niedzielę, 21 września 2014, została odprawiona Msza Św. za prześladowanych chrześcijan Wschodu i aby kazania zostały ukierunkowane na wagę obrony wiary aż do męczeństwa.

Niech Ta, która jest silna jako wojsko gotowe do bitwy czuwa nad swoimi prześladowanymi dziećmi i niech obudzi wypełnione znieczulicą sumienia Zachodu – apostaty.

Proszę Was, drodzy Wierni, o przyjęcie zapewnień o mojej kapłańskiej trosce i o modlitwie do Pana Jezusa i do Matki Bożej.

Ksiądz Christian Bouchacourt, Przełożony Dystryktu Francji Bractwa Sw.Piusa X.

Suresnes, 3 września 2014 w święto Św. Piusa X

(1)   abp Amel Shamon Nona, chaldejski arcybiskup Mosulu dla Corriere della Sera z 9 sierpnia 2014

Za: https://laportelatine.org/district/france/bo/bouchacourt2014/bouchacourt_140903_messe_chretiens_orient.php

tłum. A.Ratnik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *