Konserwatysta i monarchista inaczej?

Poseł PIS Artur Górski, kiedyś założyciel i prezes Klubu Zachowawczo – Monarchistycznego, a dziś znany konserwatysta, nie przestaje zadziwiać. Tym razem wcale nie poszło o Baracka Obamę. I ewentualny koniec cywilizacji białego człowieka. Nie. Tym razem poszło o armaty.

Poseł Górski powołał się mianowicie, w jednym ze swoich ostatnich blogowych wpisów, na prezydenta USA Abrahama Lincolna (tutaj). Lincoln powiedział kiedyś, że gdy w walce o sprawy państwa zawiodą głosowania, to czasem trzeba odwołać się do armat. Po pięciu latach rządów PO i widocznej już dla każdego jałowej opozycji jego własnej partii, poseł PiS postanowił skorzystać z przywołanej powyżej rady ojca amerykańskiej demokracji. Wezwał więc, do użycia armat w pisowskiej walce o Warszawę i Polskę.

Wpis ten można by nawet uznać za niefortunny, albo nawet za niewinny, gdyby nie fakt, kto jest jego autorem. Otóż, o ile się nie mylę to każdy prawdziwy konserwatysta i monarchista, przede wszystkim charakteryzuje się tym, że respektuje każdą legalną i prawowitą władzę. Nie tylko więc, że sam nie wzywa nigdy do jej obalenia, to jeszcze, przeciwdziała zwykle wszelkim podejmowanym przez innych próbom w tym kierunku. Tym razem jest zupełnie inaczej.

Poseł Artur Górski zasłynął na szerszym forum, jako krytyk wszelkich rodzajów odmienności. Czasem ma rację, choć często forma jego krytyki zdecydowanie dominuje nad treścią. Widać jednak na tyle się na tej tematyce skoncentrował, że sam w sobie stał się pewnym rodzajem odmieńca. Został mianowicie konserwatystą i monarchistą inaczej. Konserwatystą i monarchistą publicznie nawołującym do obalenia legalnie powołanego, polskiego rządu. Chociaż… Może nie do końca. Bo chyba połapał się jednak w groteskowym wymiarze swojego apelu, skoro postanowił go pospiesznie usunąć. Niestety… Internet przechowa dziś każdą groteskę. Odnotuje każdą ewolucję. Także tę, gdy były prezes KZM postanawia zostać konserwatystą inaczej.

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Konserwatysta i monarchista inaczej?”

  1. Od Pinocheta po Franco prawica czasem używała armat i nie ma w tym nic złego. Tyle, że w tym przypadku mamy chęć obalenia rządu demoliberalnego na korzyść jakobińskiego. A to konserwatywne nie jest…

  2. ”Jeden jest tylko powód uwalniający ludzi od posłuszeństwa mianowicie gdyby żądano od nich czegoś przeciwnego prawu naturalnemu albo Bożemu, tam bowiem, gdzie zachodzi pogwałcenie prawa naturalnego lub woli Bożej, zarówno sam rozkaz, jaki wykonanie go byłoby zbrodnią”- Leon XIII.

  3. Skądinąd bardzo dobra analogia, Adamie – mamy rządy termidoriańskie, ale to jeszcze nie powód, żeby pobierać przewrót jakobiński. Gdyby jakobini nawet zdobyli większość – potrzebny byłby 18 brumaire’a.

  4. „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.” Czy PIS chce zdobyć władzę przemocą ?? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *