Kwatera naukowa Korporacji Akademickiej Baltia (2-3 sierpnia w Poznaniu)

Serdecznie zapraszamy na kwaterę naukową Polskiej Korporacji Akademickiej Baltia, stanowiącą jednocześnie seminarium NAI Poznań, która odbędzie się w czwartek i w piątek (2 i 3 sierpnia Roku Pańskiego 2018) na kwaterze Polskiej Korporacji Akademickiej Chrobria przy Alejach Karola Marcinkowskiego 20a, początek w czwartek o godzinie 16.

Plan wygląda następująco:

W czwartek wykład pt. „Mądrość tłumu jako źródło wiedzy sztucznej inteligencji o ludzkim zdrowym rozsądku etycznym” wygłosi dr inż. Rafał Rzepka, adiunkt w Laboratorium Przetwarzania Języków Naturalnych Instytutu Informatyki Cesarskiego Uniwersytetu Hokkaido.

Następnie zaplanowane jest wystąpienie dra Macieja Henryka Górnego pt. „Poczucie prawne i świadomość prawna społeczeństwa. Koncepcje Leona Petrażyckiego, Franciszka Studnickiego i Józefa Kosseckiego”.

Później dr inż. Mieczysław Cenin wygłosi prelekcję pt. „Procesy przemiany tożsamości w ujęciu psychologicznym i systemowym jako zagadnienie cybernetyczne”.

Na ten dzień zaplanowane są również dwie dyskusje:

I. Co cybernetyka może dać „głównemu nurtowi” nauki i co „główny nurt” może dać cybernetyce (i cybernetykom).

II. Inteligencja, pojętność i świadomość w ujęciu psychocybernetyki, psychologii decyzyjnej i w ujęciu specjalistów od sztucznej inteligencji.

Wyróżnienie tych dyskusji ma charakter funkcjonalny, a nie strukturalny. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji i na inne tematy.

Na piątek zaplanowano następujące prelekcje: insp. Maciej Węgrzyn – „Różnice w podejściu cybernetycznym i humanistycznym do problemów naukowych w tym powstawanie antynomii”

Dr Maciej H. Górny – „Optymalizacja. Część II”. Początek o godzinie 17.

Dr inż. Mieczysław Cenin to psycholog inżynieryjny i konstruktor automatyki specjalnej, wieloletni zastępca ds. naukowych dyrektora Instytutu Psychologii UWr. oraz pracownik Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Pracował m.in. przy programie Interkosmos nad przygotowaniem załóg do długotrwałych lotów, opracował system wsparcia psychologicznego dla ratownictwa w strażach pożarnych (system został wprowadzony w życie na Dolnym Śląsku), a także przy opracowaniu programów wsparcia psychologicznego dla żołnierzy, m.in. dla cierpiących na zespół stresu pourazowego po misjach w Afganistanie i Iraku. Zajmuje się optymalizacją procesów kierowniczych w przedsiębiorstwach. Od pewnego czasu interesuje się cybernetyką.

Najprawdopodobniej na kwaterze pojawią się i inni naukowcy, aby zabrać głos w dyskusjach

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4.7]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *