Kreml odrzucił rekomendacje Rady Europy

Kurier Wileński donosi:

Jako „niestosowne” określił w czwartek sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow stanowisko Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE), które we wtorek zażądało od władz Federacji Rosyjskiej większego poszanowania dla demokracji i praw człowieka.

Pieskow zapowiedział, że Moskwa nie będzie się stosować do rekomendacji ZPRE. „Nie uważamy takich sformułowań i wezwań za stosowne. Nie będziemy się do nich stosować” – oznajmił rzecznik Władimira Putina, którego cytuje agencja Intefax.

We wtorek, na początku swej jesiennej sesji w Strasburgu, ZPRE uchwaliło rezolucję, w której zaapelowało do prezydenta Rosji o „demokratyzowanie, a nie wzmacnianie autorytarnego charakteru rządów”.

Rezolucja potępia m.in. stosowanie siły przeciwko demonstrantom, przyjęcie restrykcyjnego ustawodawstwa w sprawie zgromadzeń, wspieranie monopolu politycznego prokremlowskiej partii Jedna Rosja, nadanie organizacjom pozarządowym korzystającym z grantów zagranicznych statusu „agentów zagranicznych”, przywrócenie odpowiedzialności karnej za oszczerstwo, wprowadzenie czarnych list w internecie, a także skazanie członkiń punkrockowej grupy Pussy Riot.

http://kurierwilenski.lt/2012/10/04/rosja-kreml-odrzucil-rekomendacje-rady-europy/

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kreml odrzucił rekomendacje Rady Europy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *