Krupa: Czy Macierewicz chce z rzecznikami lobby LGBT bronić cywilizacji?

Podczas żałosnego spektaklu, jakim było „powitanie” wojsk amerykańskich w Żaganiu w ubiegła sobotę, minister Macierewicz zwrócił się do żołnierzy amerykańskich w następujących słowach: Czekaliśmy na was długo. Czekaliśmy na was dziesiątki lat. Często mając poczucie osamotnienia. Często mając poczucie, że być może się już nigdy nie doczekamy. Często mając poczucie, że jesteśmy jedynymi, którzy bronią cywilizacji od zagrożeń ze Wschodu .

Pomijając ich wiernopoddańczy charakter, warto wspomnieć, że słowa te wypowiedziane zostały w towarzystwie Paula Jonesa, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Dlaczego jest to istotne? Otóż w czerwcu ubiegłego roku, z okazji „Parady Równości” w Warszawie, ambasador Jones podpisał się pod listem otwartym w którym wyrażono poparcie dla wysiłków mających na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i interseksualnych (LGBTI)  w Polsce. Wśród sygnatriuszy listu otwartego znajdują się m.in ambasadorzy Portugalii, Kanady, Australii a nawet Ukrainy. Co ciekawe, wśród 36 dyplomatów podpisanych pod listem, brakuje podpisu ambasadora rosyjskiego. List kończy się zdaniem, że Prawa LGBTI są prawami człowieka, które powinny być szanowane przez wszystkich.*

Wobec powyższego należy zadać pytanie: jakiej dokładnie cywilizacji chce minister Macierewicz bronić przed „zagrożeniem ze Wschodu”? Czy minister Macierewicz, częsty gość Radia Maryja, niegdyś kierujący Ruchem Katolicko-Narodowym, uważa, że Federacja Rosyjska jest większym zagrożeniem cywilizacyjnym dla Polski niż otwarta promocja homoseksualizmu i innych zboczeń w naszym kraju przez zachodnie podmioty? A szerzej, czy promocja lobby LGBTI w Polsce jest w ogóle problemem dla obecnego rządu czy tylko stanowi element wabienia katolickiego i konserwatywnego elektoratu?

Brak podpisu rosyjskiego ambasadora pod wyżej cytowanym listem jest najlepszym dowodem na to w jakich oparach absurdu porusza się Antoni Macierewicz: z rzecznikami antycywilizacji chce bronić cywilizacji przed sprzymierzeńcami cywilizacji.

Michał Krupa

*Pełna treść i wykaz sygnatariuszy tu: http://www.ambafrance-pl.org/Equality-Parade-2016-Open-Letter-of-Ambassadors

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *