Ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz publicznych wypowiedzi

Do religii.tv dotarła dziś informacja, że ks. Adam Boniecki decyzją władz Zgromadzenia Księży Marianów ma zakaz wypowiadania się w mediach i publicznych wystąpień do czasu, gdy zbierze się rada prowincji i zdecyduje o jego dalszym losie – podał dziennikarz stacji Szymon Hołownia.

Nie wystąpi więc, z tego wniosek, choćby w najbliższy piątek w “Rozmównicy” – napisał na blogu Hołownia.Boniecki, b. szef “Tygodnika Powszechnego” jest znany z liberalnych jako na duchownego poglądów. W poniedziałek wystąpił w “Kropce nad i”, gdzie nie bronił obecności krzyża w Sejmie i nie potępił Janusza Palikota. – Nie wiem, czy jego obecność w polityce jest aż takim złem. Powiedział głośno rzeczy, które wielu ludzi czuje – stwierdził.

Podobnie wypowiedział się w rozmowie z tygodnikiem “Wprost”: – Przeklerykalizowanie życia społecznego jest w obecnych czasach nie tylko niewskazane, ale i niemożliwe (…). Dzisiaj jesteśmy w świecie laickim, to rozdzielenie jest zupełnie uzasadnione i na miejscu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114963,10578974,Zakon_zakazal_ks__Bonieckiemu_publicznych_wypowiedzi_.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz publicznych wypowiedzi”

  1. Nareszcie!Wreszcie przyłożono temu pseudo -duchownemu!Miejmy nadzieje,iż jemu przyłożą raz na zawsze…oczywiście przez restrykcje w łonie zakonu!

  2. o tzw. ksiedzu bonieckim to powinien zadecydowac trybunal inkwizycyjny.. czy aby nie jest heretykiem.. ten czlowiek nawet jawne opluwanie samego Bog potrafil usprawiedliwic z pozycji katolickich.. magik i cudotworca.. NA STOS 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *