Ksiądz Isakowicz – Zaleski. Co z nim zrobi Gazeta Polska?

Na swoim blogu pisze tak: „No to doczekaliśmy się. „Autorytety moralne” Trzeciej RP ruszyły z odsieczą dla Majdanu, który chce obalić tamtejszą – bądź co bądź – legalną władzę. Opublikowano dziś ich list otwarty. Podpisał się pod nim sam Adam Michnik, syn Ozjasza Szechtera, członka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. W jego towarzystwie także osławiony Zygmunt Baumann, politruk z czasów stalinowskich, „niezależni publicyści” Tomasz Lis i Jacek Żakowski oraz cała galeria „dzieci resortowych” (http://www.isakowicz.pl).

Przyznam, że bardzo to ciekawe. Bo wpis ten oznacza – ni mniej ni więcej – że albo Jarosława Kaczyńskiego, Adama Hofmana i całej chmary pisowskich polityków dotąd na kijowskim Majdanie nie było, albo też – że wszyscy oni – należą do „galerii dzieci resortowych”.

No i jeszcze jedno jest ciekawe. Co w tej sytuacji – wobec takiego wpisu swego publicysty zrobi Gazeta Polska? Co zrobi dzielny Tomek Sakiewicz, który przecież jest pierwszym polskim rewolucyjno – insurekcyjnym włóczęgą? Uzna księdza Isakowicza za zdrajcę? A może w ramach wyrachowanego kokietowania środowisk kościelnych uzna, że nic się nie stało? Generalnie obstawiałbym to drugie. Tylko czy jego czytelnicy i widzowie pozwolą mu na takowy zdradziecki pragmatyzm?

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ksiądz Isakowicz – Zaleski. Co z nim zrobi Gazeta Polska?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *