Kupuj polskie produkty

Od początku tygodnia w Białymstoku działacze podlaskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej, prowadzili kampanię społeczną ,,kupuj polskie produkty’’, namawiając mieszkańców regionu w okresie wzmożonej aktywności konsumenckiej poprzedzającej święta Wielkiej Nocy, aby kupowali nasze rodzime produkty oznaczone kodem kreskowym 590 – i tym samym wspierali polską gospodarkę. W wielu punktach miasta, m.in. parafiach, uczelniach, firmach, a także sklepach sieci PSS Społem, zawisły plakaty promujące akcję.

Kulminacja kampanii miała miejsce w czwartkowe popołudnie. O godz. 15 na białostockim Rynku Wszechpolacy rozdawali ulotki i plakaty kampanii, a także namawiali przechodniów do wyboru polskich produktów w bezpośrednich rozmowach.

Akcję szeroko propagowały lokalne media, co umożliwiło dotarcie do wielotysięcznej rzeszy odbiorców. Relacje ukazały się w Polskim Radiu Białystok oraz wieczornym wydaniu ,,Obiektywu’’, zaś koordynator akcji kol. Adam Andruszkiewicz, był gościem ,,Rozmowy dnia’’ TVP Białystok.

Linki:

Obiektyw: http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/05042012-godz-1830/6974680

Rozmowa dnia: http://www.tvp.pl/bialystok/publicystyka/rozmowa-dnia/wideo/adam-andruszkiewicz-05042012/6980738

Radio Białystok: http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/79255

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kupuj polskie produkty”

  1. Polskie produkty? Takie już nie istnieją, poza żywnościowymi. Przecież wszystkie fabryki świata znajdują się obecnie głównie w Chinach, więc o jakich polskich produktach mowa? Łysole z MW są jak zwykle oderwani od rzeczywistości albo stawiają na (łatwy do przejrzenia) populizm.

  2. Gratuluję inicjatywy. Tak bardzo potrzebnej w naszej Ojczyźnie. Zauważyłem, że w ostatnim czasie, coraz więcej pojawia się bardzo wartościowych inicjatyw.Stajemy się bardziej świadomi, czym jest gospodarka.Odkrywamy na nowo pewne, zapomniane już mechanizmy, które nią rządziły.Dostrzegamy, że nie może być ona oddzielona od określonych wartości, które stanowiły fundament naszej Cywilizacji. Być może nadchodzi czas, kiedy to powinniśmy połączyć własne siły i podjąć współpracę ? Tymczasem życzę zrozumienia wśród ” sceptyków”. I sukcesów !!!

  3. chłopaki-łysaki chyba uczyli się ekonomii z tvn24. ciekawe jakim instrumentem chcą badać „czystość rasową” produktów? kijem bejsbolowym? licznikiem geigera? językiem lub nochalem? poza tym nie dali nam wytycznych do kiedy mamy kupować czyste rasowo produkty, czy do czasu kiedy ich jakość spadnie 3, 6 lub 15 razy w porównaniu z produktami nieczystymi rasowo, czy do czasu kiedy ich cena wzrośnie 3, 6 lub 15 razy ponad cenę produktów onych obcych? no, bo chyba w tvn24 nie wyjaśnili im, że jeśli będę kupował węgiel tylko od jednego węglarza, tylko z powodu jego słusznego pochodzenia, to ten węglarz prędzej czy później będzie handlował półwęglem półkamieniem a i tak weźmie za to wyższą cenę niż dajmy na to nieczysty czech lub rusek. no i chłopaki powinni mieć gotową poradę dla ludu produkującego i sprzedającego polskich miast, co zrobić wtedy, gdy wszyscy na świecie będą się kierowali zasadą nie „kupuję u polaka” ;-).

  4. Nie wiem jak chcą badać producenta, podobno rzeczywiście w innych państwach znacznie częściej konsumenci starają się kupować krajowe produkty. Ale i tak jest to znacznie bardziej normalnie niż to co dziś usłyszałem przypadkiem w radiu : reklamowała się jakaś tzw. organizacja pożytku publicznego promująca „edukację seksualną i bezpieczeństwo seksualne”, co ogłosił lektor bardzo poważnym tonem. Nie mam najmniejszego pojęcia co oznacza bezpieczeństwo seksualne,ale właśnie to dopiero naprawdę jest oderwane od rzeczywistości i brzmi naprawdę komicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *