Obrona polskich chrześcijan

Dziś krótki, kronikarski wpis. Choć brzmi to paradoksalnie, to jednak prawdziwie. Także Polska jest niestety krajem, gdzie trzeba upominać się o prawa chrześcijan. Tak jest choćby w przypadku absurdalnych i karygodnych zapisów regulaminowych PLL Lot. I także w przypadku wydanych przez PZPN wytycznych co do wnoszenia symboli religijnych na piłkarskie stadiony podczas rozgrywek Euro 2012.

Upoważniony przez członków Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan na Świecie kilkanaście dni temu wystosowałem do prezesów obu instytucji odpowiednie listy. Proszę w nich o obszerne wyjaśnienia powodów podjętych przez nich decyzji. Dotąd niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Na takie sytuacje trzeba jednak zdecydowanie reagować, by nie pozwolić na eskalację tego zjawiska. Świadomość, że także u nas, współcześnie mają miejsce takie niepokojące fakty jest czymś niezmiernie ważnym. Zwłaszcza w okresie Świętego Triduum.

Poniżej skany obu pism:

PZPN: http://dl.dropbox.com/u/70333690/Lato%20-Libicki.pdf

Lot: http://dl.dropbox.com/u/70333690/Pirog%20-%20Libicki.pdf

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki 

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Obrona polskich chrześcijan”

  1. To po co tkwisz w Platformie Obywatelskiej i to od roku (w odróżnieniu od Rostowskiego)na jej raczej lewym skrzydle razem z durnowatym pseudointelektualnym młotem Gowinem barani łbie zatabaczony, co siebie sam politykiem ty pół Szwabie zowiesz?…

  2. Ja nie wiem dlaczego takie chamstwo może paść z ust „chrześcijanina” wobec innego który walczy o dobre imię naszej wiary. A co za różnica czy ktoś jest partiach PO czy PiS? Obydwie partie w swoim programie NIE REALIZUJĄ SPOŁECZNEGO NAUCZANIA KATOLICKIEGO. Obydwie tak samo podpisały „Traktat Lizboński”, ale nikt tego nie widzi! Obydwie partie mają liderów co latają w jarmułkach i modlą się do obcych bożków. Obydwie partie patrzą przychylnym okiem na degrengoladę moralną Polski i Europy, ale głupi dalej będą wierzyli że „zrobić coś można tylko w PiS”. Czy w PiS czy w PO można zrobić jedno, zaczyna się na „g” i kończy się na „o”.

  3. @Piotr Marek Trzeba by się rozpisać ale faktem jest że PiS i Po wiele łączy ale też wiele dzieli. Bo jednak PiS inaczej patrzy na reformę edukacyjną oraz ma jakiś tam program modernizacyjny państwa zapoczątkowany przez śp. G. Gęsicką, nie wiem na ile jest realny ale PO przykładowo takiego nie ma. Jestem negatywnie nastawiony do obu formacji ale to jednak w PiS-ie można znaleźć kilka ciekawych postaci. Przykładem może być Pani J. Szczypińska znana orędowniczka na rzecz niepodległości Palestyny, krytykująca państwo Izrael za politykę wobec Arabów. Mało kto wie że udało się jej i Pani M. Gosiewskiej kiedyś nawet zaangażować samą śp. parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńską w akcję której celem było zorganizowanie wakacji w Polsce dla dzieci palestyńskich które na własnej skórze doznały co to jest brutalność izraelskich żołnierzy.

  4. @jason A niech sobie w tyłek wsadzą te swoje programy emerytalne i edukacyjne. Wszystko to pod publiczkę aby przy tych paru drobiazgowych plusach przeforsować neokonski syjonistyczny syf. Z resztą program reformacji PiSu jest żałosny do dajmy na to programu Wiernych Polsce Suwerennej. Nikt inny jak oni nie realizuje jak marny kundel programu podboju każdego cokolwiek posiadającego elementy tradycji kraju u boku tandemu USA-Izrael. Co z tego że mają jedną dobrą osobę, jak prawie cała reszta to neokonskie rewolucyjne pachołki. W PiSie i w PO są uczciwi ludzie, nie neguję, ale partie te w całości są przegniłe duchem „demokracji” i „praw człowieka”. Boże uchroń nas od takich, bez ogródek i politypoprawności, judeopatriotów. Już wolę tych lewicowców ze starego SLD, wiadomo kim są. Gorsze są te gnidy co udają patriotów jak dziś PiS a kiedyś AWS-UW.

  5. @Piotr Marek Akurat twój wpis najbardziej odniósł się do polityki zagranicznej 🙂 Tu też jest spore pole do dyskusji, faktem jest że nasze „elity” są bardziej lub mniej proamerykańskie, co prawda PiS jest chłodno nastawiony do prezydentury Obamy ale jest to związane z tym, że Pan Kaczyński i kilku jego sługów popiera republikanów. PO to znowu nurt proniemiecki i prorosyjski ale też patrzący pozytywne na USA. SLD ma największe tradycje jeżeli chodzi o wiernopoddańczość przez ponad 40 lat jako PPR i PZPR służyła sowietom, a po po 1989 roku komu się tylko dało. Pozdrawiam 🙂

  6. Jak to dobrze że mamy Platformę Obywatelską, bo już dawno by polscy chrześcijanie wisieli na krzyżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *