Kwatera naukowa Korporacji Akademickiej Baltia w dniach 23, 24 kwietnia

.

Najbliższa kwatera naukowa Korporacji Akademickiej Baltia stanowiąca jednocześnie seminarium Poznańskiego Oddziału Narodowej Akademii Informacyjnej odbędzie się w dniach 23, 24 kwietnia Roku Pańskiego 2016 na kwaterze przy Alejach Karola Marcinkowskiego 20a (suterena kamienicy na tyłach Pałacu Anderschów), początek w sobotę o godzinie 12, kontynuacja dnia następnego od tej samej godziny.

Gościć będziemy insp. Macieja Węgrzyna. Tematem przewodnim będzie rozważenie, kiedy zbiór systemów autonomicznych sam może być traktowany jako system autonomiczny na przykładzie starożytnego Rzymu. Na początek planowane jest wprowadzenie cybernetyczne Pana Inspektora, podczas którego sporo uwagi poświęcone będzie zagadnieniom dowodowym i metodologicznym. Następnie odbyć się ma „rzymski dwugłos” w wykonaniu insp. Węgrzyna i niżej podpisanego, a po nim wielogłos o różnych przykładach zbiorów systemów autonomicznych. Dnia następnego będzie czas na dyskusję i kontynuację wątków cybernetycznych.

Temat spotkania ma związek z przypadającą 21 kwietnia 2769 rocznicą założenia Rzymu. Od lat Korporacja Akademicka Baltia (później wspólnie z Poznańskim Oddziałem Narodowej Akademii Informacyjnej) organizuje w okolicach tego dnia prelekcje tematycznie nawiązujące do antycznej Romy i Cywilizacji Łacińskiej. Serdecznie zapraszam!

Maciej Henryk Górny

Prezes Koła Filistrów K! Baltia, Koordynator NAI Poznań

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *