Lech Kaczyński jest już „Chrystopodobny”?

Jezus Chrystus leżący w tupolewie i monstrancja umieszczona tuż za kabiną pilotów – tak wygląda Grób Pański w jednej z parafii w Rumi (woj. pomorskie) – informuje TVN24.

wp.pl

Komentarz: Czyli monstrancja jest dokładnie w tym miejscu, w którym siedział Lech Kaczyński. Ciekawe czy smoleńczycy przeczytali "Dwa ciała króla" E. Kantorowicza, czy to ich własny wymysł? Czekamy na pomysł beatyfikacji Lecha Kaczyńskiego. Ze swojej stronie proponujemy nie czekać i wynieść na ołtarze "w pakiecie" z Janem Pawłem II. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Lech Kaczyński jest już „Chrystopodobny”?”

  1. Wczoraj gdy byłem w kościele może trochę w mniejszym stopniu,ale też dziwnie się czułem widząc duże „płótno” przedstawiające brzozowy las, a pod nim brzozowe krzyże z różnymi datami, w tym powstań „narodowowyzwoleńczych” i bodajże jedynym krzyżem z nazwą było hasło SMOLEŃSK. Zestawiając to z kazaniem sprzed tygodnia w którym pojawiły się wątki tyranów,którzy nie zezwalają na samostanowienie narodu i o ile dobrze pamiętam demokratyczne zasady wolności (czy coś w podobnym tonie) to pojawia się obraz symboliki polityczno-mesjanistycznej i haseł za wolność waszą i naszą. Ja rozumiem gdyby w tamtym kazaniu pojawił się sprzeciw wobec rozlewu krwi,ale akcent był rozłożony bardzo mocno polityczną i ideologiczną. Podobnie z tym otoczeniem Grobu Pańskiego… Dziwne rzeczy się dzieją. Wygląda jakby Jezus umarł w brzozowym lesie pod Smoleńskiem.

  2. jako liberał jestem przeciw istnieniu świętych krów; nie wynosmy JP II i LK na piedestał! Ghandi był antysemitą, Mandela bandytą, a Matka Teresa podawała pacjentom słabe srodki zniecz bo uwazala ze cierpienie jest potrzebne …

  3. No cóż, u mnie w parafii ksiądz opowiadał podobno (ja tego nie słyszałem, sąsiadka zbulwersowana mi mówiła), że 10 IV zginęli tylko Kaczyński i członkowie PiS. Pozostali zmarli tragicznie nie zostali w ogóle wymienieni w czasie kazania :))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *