Legia Cudzoziemska

https://www.youtube.com/watch?v=VNmVsvZDzm0

Po intensywnym szkoleniu pod okiem polskiego sierżanta, świeżo upieczeni Legioniści rozjadą się do regimentów, do których otrzymali przydział, często na własną prośbę.

Polecamy szczególnie sekwencje począwszy od min. 1.24 pokazujące retrospektywnie robienie sobie ostatnich zdjęć  przed dyslokacją, moment nadania przydziałów, spektakularne salutowanie przyszłego czołgisty i ceremonie hołdu dla poległych starszych kolegów w krypcie.

Legia Cudzoziemska jest oczkiem w głowie francuskiej prawicy. Wielu jej wybitnych działaczy ma za sobą zaangażowanie w Legii.

Od Redakcji:

Cały film dokumentalny składa się z 11 części dostępnych na serwisie youtube.com. Z racji ograniczeń technicznych prezentujemy jedynie 7 fragment.

Polskojęzyczna strona dotycząca zasad rekrutacji Legii Cudzoziemskiej znajduje się pod poniższym linkiem: http://www.legion-recrute.com/pl/

(a.r.)

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

7 thoughts on “Legia Cudzoziemska”

  1. Kiedyś LC uchodziła za elitarną jednostkę wojska francuskiego. Filmik jest co prawda za krótki, żeby można było wyciągnąć z niego konkretne wnioski, ale z tego co tu widzę, to mi się to kojarzy bardziej z przedszkolem, a nie z prawdziwym wojskiem. Czy baby i jawnych pedziów też już zaczęli przyjmować?

  2. @Jarosław A. Wiśniowski To jest fragment ponad godzinnego filmu TV, wiec jest to Legia w wersji zlagodzonej dla konsumentow praw czlowieka.Nawet sierzant jest Polakiem, zeby sie ladnie telewidzom kojarzylo z pewna pania minister, ktora nosi nazwisko Kosciuszko:). W praktyce jest oczywiscie prawdziwe wojsko, a nie jak na zdjeciach, a w srodku siedza Slowency i Chorwaci i nie dopuszczaja niepewnego elementu.Niech sie Pan nie obawia.Ale nawet Slowency maja mniejsza wytrzymalosc fizyczna niz dawniej.Kilka lat temu to wlasnie jeden Sloweniec zmarl podczas treningu.

  3. @AR: Z ciekawości kliknąłęm na podany przez Pana link i przejrzałem tę stronę. Testy fizyczne są podejrzanie proste. Nawet ja byłbym w stanie im sprostać, mimo że nie jestem jakimś mięśniakiem. Może nawet się zaciągnę? 🙂 W przedziale wiekowym się mieszczę… Tylko włosów szkoda. Z tego samego powodu odrzuciłem swego czasu ofertę WKU wysłania mnie do Wyższej Szkoły Oficerskiej w Toruniu, ponoć jednej z lepszych uczelni tego rodzaju.

  4. @JW Ale tam trzeba mowic po chorwacku i po slowensku ….Zna Pan? 🙂 + jest + 45°C w cieniu w Dzibuti.

  5. @ Jarosław A. Wiśniowski: z tego co słyszałem o weteranach LC to do końca życia mógłby Pan mieć np. odruch, żeby siadać zawsze plecami do ściany, nigdy do drzwi, okna bądź innych osób. @ Antoine Ratnik: Wie Pan, taka temperatura biorąc pod uwagę obecne mrozy w Polsce raczej nie będzie miała efektu zniechęcającego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *