Lewicki: Kto i dlaczego sieje wojenną histerię w Polsce i Europie? (kiedy Putin wywoła III Wojnę Światową?)

Kilka dni temu portal Sakiewicza Niezalezna, zamieścił informację o raporcie jaki przedłożył brytyjski generał Richard Shirreff, były zastępca Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE), jednego z dwóch dowództw strategicznych NATO w Europie. Niezależna alarmuje, i przytacza twierdzenia generała: ”Władimir Putin może wywołać trzecią Wojnę Światową w dowolnym momencie. Może podjąć decyzję o inwazji na Polskę w ciągu kilku godzin”. [http://m.niezalezna.pl] Czyli możemy mieć wojnę za kilka godzin. No bardzo nieprzyjemna perspektywa i to głoszona nie przez jakiegoś oszołoma, ale przez generała, który pełnił najwyższe funkcje w NATO. No i jak tu się bać?
Poświęciłem trochę czasu w sieci, bo się zorientować kto zacz jest ten generał i o co w ogóle chodzi. I od razu duże zaskoczenie. Okazało się, że już w kwietniu brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzegało przed tym jegomościem, twierdząc, że sieje on tę atomową histerię, bo zależy mu na sprzedaży swojej książki, aby uzyskać pieniądze, które są mu z kolei potrzebne na opłacenie hipoteki. Minister Philip Hammond oskarżył generała o niewłaściwe zachowanie. Ministerstwo wojny coś wspomniało o sądzie wojennym. [http://www.telegraph.co.uk]

Cała sprawa jest skandalem, ale o tym konsument mediów Sakiewicza już się z nich nic nie dowie. Ma on tylko łykać te rusofobiczne brednie jak ten przysłowiowy pelikan. I niech jeszcze kupi w przyszłości książkę tego angielskiego generała i pomoże mu spłacić tę hipotekę.

Stanisław Lewicki

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *