Lewicki: Wzór demokracji czy republika bananowa?

Światowe media pokazują takie sceny z amerykańskiego Kapitolu. Ta dotychczasowa świątynia światowej demokracji jest zajęta obecnie przez żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy pełnią tam straż 24 godziny na dobę. Wynika to pewnie z obawy, że mogą pojawić się następne grupy prowadzone znowu przez jakiś szamanów, co by chcieli zasiąść w fotelach przewodniczących Senatu i Izby Reprezentantów, przejrzeć ich komputery i dokumenty, bądź, nie daj Boże, zrobić im nawet jakąś krzywdę.
Jak widać, wielu żołnierzy leży pokotem na podłodze, próbując przez chwilę odpocząć i się zdrzemnąć. Nie zdejmują jednak nawet butów, ani innego wyposażenia bojowego, będąc, w razie czego, gotowymi do akcji. Po dłuższym czasie w takim stanie, powodować to musi, że zapachy są tam ostre i mocno specyficzne.
Tak dziś pachnie amerykańska demokracja, która coraz bardziej przypomina standardy republiki bananowej. Trudno będzie im dalej przekonać świat, że USA to dalej jest wzór wzorów dla wszystkich. W to już nikt nie uwierzy.
Stanisław Lewicki
za: FB
Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 4.7]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *