Likwidować PiS albo wzmacniać kordon

Szczerość Adama Hofmana powala. Dziś w Polskim Radio powiedział: „To kwestia czasu, żeby sytuacja wróciła do normy. To jest: będzie silna centroprawica, czyli my, zintegrowana lewica i 10-procentowa partia środka, jaką kiedyś była Unia Wolności. Platforma stanie się Unią Wolności”. W PiS mają świadomość, że w końcu sytuacja polityczna musi rozwinąć się w ten sposób, iż wyborca ze zużytej PO przepłynie na lewo. Skończy się rządami lewicy z PO. Być może nawet z tą ostatnią jako mniejszym koalicjantem. PiS oczekuje z utęsknieniem takiego rozwoju wydarzeń, gdyż jedynym celem tego ugrupowania jest dokopanie PO. Z konserwatywnego punktu widzenia należałoby jednak zapytać, czy na pewno rządy koalicji lewicy i PO będą dla Polski lepsze, niż obecne Tuska z PSL.

Nie ma szans na alternatywny scenariusz w postaci przepływu zniechęconych PO wyborców na prawo, póki substytutem prawicy jest PiS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego do władzy wrócić szans nie ma i jak widać, w ogóle im to nie przeszkadza. W tej samej wypowiedzi Adam Hofman rozprawia szeroko o konieczności zbadania tezy Antoniego Macierewicza o trzech osobach, które przeżyły serię zamachów pod Smoleńskiem. Nawet Adam Hofman chyba doskonale wie, że póki PiS bawi Polaków takimi opowieściami, jest absolutnie pewne, że wszyscy o poglądach nawet konserwatywnych, ale nie mających upodobania w emocjonalnej demagogii, nigdy na nich nie zagłosują. Wniosek jest prosty. Jeżeli chcieć zmęczonym PO wyborcom zaproponować alternatywę na prawicy, najpierw trzeba by dla niej zrobić miejsce, likwidując lub spychając na całkowity margines PiS.

Jeżeli nie jest to możliwe, pozostaje wybór mniejszego zła. Skoro realny wybór jest między koalicją PO z PSL lub małej PO z lewicą, to oczywiście każdy rozsądny człowiek o poglądach konserwatywnych powie, że woli już to pierwsze. Spekulować można jedynie, czy skuteczniejszym będzie wspieranie konserwatywnej frakcji w PO, czy PSL-u.

Ci politycy prawicy, którzy są świadomi tych uwarunkowań, a nie podejmą działań dyktowanych przez brutalną logikę polityczną, będą prawdziwymi ojcami przejęcia władzy w Polsce przez lewicę. Tylko oni mogą bowiem próbować jeszcze temu zapobiec, wzmacniając kordon.

Ludwik Skurzak
aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *