List katolików do prezydenta Rosji

Szanowny Panie Prezydencie

Od wybuchu „arabskiej wiosny” na terenach państw północnej Afryki i Bliskiego Wschodu radykalizują się agresywne siły islamu. Skutkiem tego jest ludobójstwo chrześcijan, którzy giną śmiercią męczeńską, nie znajdując obrońców wśród państw zachodnich. Straty są ogromne i nieodwracalne. Przelewana jest krew naszych Braci w Chrystusie, niszczone są kościoły i zabytki światowej kultury.

W czasie, gdy dokonywane są te przerażające zbrodnie, zmanierowany Zachód milczy, gdyż Unia Europejska i Ameryka utraciły swoje żywotne siły i nie są w stanie oprzeć się islamskiej ekspansji i terroryzmowi, budując wizerunek islamu, jako źródło terroru.

Wielce Szanowny Panie Prezydencie

Zwracamy się do Pana – przywódcy światowej potęgi, jaką jest Rosja, o interwencję w obronie chrześcijan mordowanych w nieludzki sposób na oczach świata.

Tylko Rosja pod Pana przywództwem może powstrzymać dalszy rozlew krwi i eskalację prześladowań.

Dwa lata temu, dzięki Pana zaangażowaniu świat zobaczył, jak zapobiegać konfliktom zbrojnym. Sprawna dyplomacja rosyjska doprowadziła do likwidacji arsenałów broni chemicznej w Syrii, dzięki czemu nie doszło wówczas do wybuchu wojny. Wierzymy, że i tym razem wołanie o obronę niewinnych i bezbronnych ludzi znajdzie posłuch w Rosji.

Z podziwem obserwujemy, jak Rosja konsekwentnie kroczy drogą odbudowy ładu naturalnego i wielkiego dziedzictwa chrześcijańskiego, opierając prawo na fundamencie Ewangelii. Jednym z rezultatów jest historyczne wspólne przesłanie Kościołów katolickiego i prawosławnego z 17 sierpnia 2012 roku, wzywające Narody Polski i Rosji do pojednania. To dla nas znak w przededniu Jubileuszu Fatimy.

Polacy i Rosjanie mają wspólne wielkie duchowe cele. Do ich osiągania zachęcają także słowa Pana Prezydenta wyrażone na łamach New York Timesa w dniach kryzysu syryjskiego w 2013 roku: „Są duże kraje i małe, bogate i biedne, te z długimi demokratycznymi tradycjami i te, które wciąż szukają drogi do demokracji. Także ich polityki się różnią. Wszyscy jesteśmy różni, ale kiedy prosimy o błogosławieństwo Boga, nie możemy zapomnieć, że Bóg stworzył nas wszystkich równymi”.

Za te słowa dziękujemy szczególnie dzisiaj, gdy prosimy Pana o pomoc w ratowaniu mordowanych chrześcijan. Męczeńska śmierć niewinnych ludzi musi nas jednoczyć wokół Prawdy, z której wyrosła chrześcijańska cywilizacja miłości i pokoju.

Panie Prezydencie Federacji Rosyjskiej

Polska, w latach swojej wielkości nazywana była „przedmurzem chrześcijańskiej Europy”, zagradzając muzułmańskim ordom tę samą drogę, do której szykują się obecnie dżihadyści. Wierzymy, że Pan, Panie Prezydencie zechce podjąć heroiczną misję obrońcy chrześcijaństwa w początkach XXI wieku. Ostatecznym celem samozwańczego Państwa Islamskiego jest zdobycie Rzymu i zatknięcie w miejsce krzyża na wieżach chrześcijańskich kościołów, muzułmańskiego półksiężyca.

Dlatego ośmielamy się prosić Pana Prezydenta o obronę mordowanych dzisiaj chrześcijan. A na tę świętą drogę niech Panu błogosławi Jezus Chrystus i Jego Niepokalana Matka.

Mirosław ORZECHOWSKI, prof. dr hab. Anna RAŹNY, Bogdan KULAS, Krzysztof ZAGOZDA, prof. dr hab. inż. Włodzimierz BOJARSKI, prof. dr Jacek Edward WILCZUR, wiceadm. (r) Marek Jerzy TOCZEK, dr Krzysztof LACHOWSKI, dr Maria SENDECKA, dr Ryszard ŚLĄZAK, dr Andrzej ZAPAŁOWSKI, Sylwester CHRUSZCZ, Stanisław PAPIEŻ, Antoni SOSNOWSKI, Stanisław ZADORA, Andrzej SIEKIERŻYCKI, Arkadiusz MIKSA, Jacek KĘDZIERSKI, Antoni GUT, Radosław SŁAWOMIRSKI, Ryszard TARULEWICZ, Paweł JASZCZAK, Dariusz CHMIEL, Elzbieta MANZEL, Cezary MANZEL, Marcin MAC, Teresa SZEMERLUK, Zbigniew WALAS, Jan WSOL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *