List otwarty Narodowej Łodzi do Prezydent Hanny Zdanowskiej w sprawie sobotniego tzw. „Marszu Równości”

Szanowna Pani Prezydent,

W sobotę 20 kwietnia 2013 roku ulicami Łodzi ma przejść tzw. „Marsz Równości” organizowany przez środowisko homoseksualistów oraz innych mniejszości seksualnych wspieranych przez skrajną lewicę. Nie mamy zamiaru wdawać się z Panią w ideologiczną polemikę, ponieważ swoim zachowaniem jako Prezydent Łodzi udowodniła Pani, iż wielką satysfakcję sprawia Pani promowanie lewicowego punktu widzenia. Jako Narodowa Łódź w tym liście otwartym chcielibyśmy skupić się na innej sprawie, dotyczącej codziennego życia łodzian, ważniejszej od ideologicznych batalii.

Z naszych informacji wynika, iż w 2012 roku na obstawę kompletnie niszowego drugiego łódzkiego Marszu Równości, który skupił ok. 100 demonstrantów miasto wydało ok. 400 000 złotych (informacja przekazana przez jednego z Pani współpracowników). Jako łodzianie wszyscy pamiętamy, iż w zeszłe lato nie mogliśmy skorzystać z kąpieliska Stawy Jana oraz Stawy Stefańskiego, ponieważ Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji nie posiadał funduszy na oczyszczenie zbiorników pod kątem kątem kąpielisk (http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1374015,stawy-jana-nie-beda-kapieliskiem,id,t.html ), brakowało ok miliona złotych. Dlatego mieszkańcy Łodzi zostali zmuszeni tłoczyć się na jedynym otwartym kąpielisku czyli Atrurówku (który w tym roku ma także być zamknięty jako kąpielisko), lub korzystać z aquaparku Fala, gdzie koszt spędzenia całego dnia w sobotę wynosi… 60 zł na osobę! Ci bardziej mobilni oczywiście wyjechali poza miasto, ale chyba nie musimy o tym wspominać, iż władzom Łodzi powinno zależeć, aby to na terenie naszego miasta łodzanie spędzali upalne weekendy i wspierali lokalny rynek.

Na przełomie maja i czerwca rozpoczyna się kolejny sezon wypoczynkowy, wielu mieszkańców naszego miasta nie stać na wyjazdy poza Łódź w celu skorzystania z obiektów wodnych, lub na uczęszczanie do aquaparku Fala. Tak jak i w ubiegłym roku pod koniec kwietnia ma przejść ulicami Łodzi manifestacja homoseksualistów. Dlatego zadajemy otwarte pytania:
– czy Pani jako Prezydent Łodzi znów ma zamiar wydać prawie pół miliona złotych na obstawę tego typu „imprezy”?
– czy to będzie oznaczać, że w tym roku w budżecie Urzędu Miasta Łodzi zabraknie ponownie pieniędzy na przygotowanie łódzkich kąpielisk do letniego sezonu?
– czy swoim postępowaniem i konsekwentym zamykaniem łódzkich darmowych kąpielisk chce Pani doprowadzić do sytuacji w której mieszańcy Łodzi będą zmuszeni do korzystania z płatnych obiektów wodnych jak aquapark Fala? Jaki ma Pani w tym interes? Łatanie budżetu UMŁ, czy może oddłużanie beznajdzienie zarządzanych miejskich wodnych obiektów zamkniętych?
– czy Pani demonstracyjne zachowanie i presja polityczna narzucana policji, aby marsze homoseksualistów obstawiać niczym marsz prezydencki jest związana z tym, iż liczy Pani w nadchodzących wyborach samorządowych na głosy lewicy? Czy poparcie środowisk homoseksalnych i innych mniejszości są ważniejsze od wspólnego interesu łodzian? Zwłaszcza, że brak darmowych kąpielisk to tylko kropla w morzu potrzeb naszego miasta, wystarczy wspomnieć o niedofinansowanym łódzkim sporcie oraz dużym bezrobociu…

Wzywamy do jak najszybszej odpowiedzi na postanowione przez nas pytania.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Narodowej Łodzi

http://www.narodowalodz.pl/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *