Litania do Lady Lucilii

Nasza redakcja dotarła do litanii ułożonej przez ideowych uczniów prof. Plinia Correa de Oliveiry i postanowiła ją przetłumaczyć na język polski. Radzimy naszym Czytelnikom usiąść w fotelach, bo tekst powala. Niestety bardzo negatywnie.

Poniżej prezentujemy fragment artykułu zawierający litanię do matki dra Correa de Oliveiry, który znaleźliśmy na anglojezycznej stronie, a którego autorem jest Migeul Martinez. Artykuł zatytułowany jest „TFP meets with problem” (pol. „TFP napotyka problemy”). Poniżej cytat:

„Pani Lucilio, módl się za nami,
Matko Doktora Plinio, módl się za nami,
Matko Doktora Kościoła, módl się za nami,
Matko naszego Ojca, módl się za nami,
Matko Niewypowiedzianego, módl się za nami,
Matko nas wszystkich, módl się za nami,
Matko następujących stuleci, módl się za nami,
Matko Aksjologicznej Przyczyny, módl się za nami, (SIC !)
Matko Uosobienia Syntezy, módl się za nami,
Matko wszelkiej czystości, módl się za nami,
Matko Transsfery, módl się za nami,
Matko Powagi, módl się za nami,
Matko Kontrrewolucji, módl się za nami,
Odnowicielko osobowości, módl się za nami,
Rodzicielko Niewinności, módl się za nami,
Obrończyni Niewinności, módl się za nami,
Pocieszycielko Doktora Plinio, módl się za nami,
Pośredniczko Grand Retour, módl się za nami,
Pośredniczko wszystkich łask naszych, módl się za nami,
Jutrzenko Królestwa Maryi, módl się za nami,
Pani Lucilio od uśmiechu, módl się za nami,
Pani Lucilio od błysków (?!), módl się za nami,
Kwiecie najpiękniejszy ze wszystkich, módl się za nami,
Ucieczko nasza, módl się za nami,
Pocieszycielko nasza, módl się za nami,
Pomocy nasza w Bagarre, módl się za nami,
Przybytku logiki, módl się za nami,
Przybytku metafizyki, módl się za nami,
Męczennico odosobnienia, módl sie za nami,
Królowo pogodnego cierpienia, módl się za nami,
Królowo powabu, módl się za nami,
Królowo pogodności, módl się za nami,
Pani Lucilio, nasza Matko i Pani, dopomóż nam,
 Pani Lucilio, nasza największa pośredniczko przed Dziewicą, dopomóż nam.”

Dalej autor komentuje:

 >>Najbardziej niezwykłym wezwaniem jest tutaj najciemniejsze: „Matko Aksjologicznej Przyczyny”: to oznacza przyczynę niewymagającej już żadnej przyczyny, czyli innymi słowy samego Boga.
Ten hymn dostał się w obieg publiczny po tym jak został ujawniony przez prof. Orlando Fedeliego, członka TFP przez przeszło 30 lat, który poprosił mons. Antonio de Castro Mayera o jego opinię na temat prawowierności TFP.  Każdy może zrozumieć gdzie leżą przyczyny antypatii Introvigne  wobec „apostatów”. TFP nie zaprzeczyło zarzutom; po prostu przeniosło winę na nadgorliwych młodych naśladowców i twierdziło, że hymn jest absolutnie prawowierny (Carlo Alberto Agnoli i Paolo Taufer, TFP: la maschera e il volto, Ed, Adveniat, S. Giustina di Rimini, s.d., p 17 ss) – przenoszenie winy na chłopców jest starym zwyczajem w pewnych rodzajach organizacji. Uważało się również, że używanie hymnu dawno zostało zaprzestane. Obecna, oficjalna wersja tej sprawy jest przedstawiona przez Roberto de Mattei w jego hagiografii Doktora Plinio (de Mattei, Il criocatio del secolo XX: Plinio Correa de Oliveira, Piemme, Casale Monferrato, 1996, p. 249):

 ”Prawdą jest, że przez pewien okres czasu współpracownicy stowarzyszenia uzywali tej litanii z inwokacjami do Pani Lucilii, skomponowanej przez dwóch młodzieńców w 1977. Litania ta została zakazana przez prof. Correa do Oliveira jak tylko się o niej dowiedział”<<

http://www.kelebekler.com/cesnur/storia/gb14.htm

I tym razem nie podejmujemy się oceny tego wszystkiego, ale pytamy: dokąd to zmierza i czemu to służy? Czy polscy uczniowe Brazylijczyka dochodzą do podobnych abberacji?

/bg/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Litania do Lady Lucilii”

 1. W Polsce jest taki zwyczaj że członkowie Sekty sypiają po kilku w biurach – tzn. dostają darmowe pokoje – które są jednocześnie lokalami Sekty. Ponadto się dyskryminuje kobiety – i nie chcą do biur wpuszczać kobiet – wolą męskie towarzystwo – wkrótce wielu członków Ruchu Palikota wstąpi w ich szeregi a może i sam Biedroń. 🙂

 2. Nie wiem, czemu czepiacie się tej „aksjologicznej przyczyny”. „Pośredniczka wszystkich łask” brzmi dużo bardziej bluźnierczo. Przede wszystkim jednak nie rozumiem jednej rzeczy. Odmawiają dalej tę litanię, czy zostało to wyeliminowane. Obecnie dochodzi do podobnych rzeczy, czy czepiamy się aberacji sprzed paru dekad?

 3. To nie my się przyczepiliśmy tylko autor tego tekstu. Akurat stwierdzenie „Pośredniczka wszystkich łask” nie pada. Jest za to „Pośredniczka wszystkich łask naszych”, a to jednak różnica i to znacząca.

 4. A no różnica taka, że np. można ułożyć litanię do prywatnego odmawiania i zawrzeć tam wezwanie, które by wyrażało wiarę w pośrednictwo w łaskach danego świętego. Oczywiście, że stwierdzenie „pośredniczka wszystkich łask naszych” jest mało bezpieczne, ale nie jest stwierdzenie sugerujące pośrednictwo przy wszelkiej łasce (pośredniczka wszystkich łask), bo to Tradycja przyznaje NMP.

 5. A że „naszych” w sensie naszej grupy. Ja zrozumiałem, że „naszych” w sensie bardziej ogólnym, a więc właśnie że tak jak NMP. Ale i tak mam wątpliwości, czy można sensownie mówić, że ktoś, choćby i święty, jest pośrednikiem wszelkich łask danej osoby. Natomiast „aksjologiczna przyczyna” to w ogóle jakiś dziwny związek frazeologiczny, ale ja zrozumiałem, że chodzi o przyczynę czegoś tkwiącą w wartościach, a nie przyczynę wszystkich wartości. Tak to jest, jak ktoś używa pojęć aksjologia czy wartość.

 6. Dzisiaj w kościele ksiądz powiedział: „Przeprośmy Boga za nasze grzechy oraz za grzechy zmarłej Wiernej”. Czy możemy przepraszać za czyjeś grzechy?

 7. Skoro nowy wróg został zidentyfikowany, proponuję uruchomić senatora Wielce Konserwatywnego, kierującego w partii Katechona Większego frakcją Wielce Konserwatywną w celu uruchomienia działań zmierzających do delegalizacji parszywej łże-konserwatywnej organizacji, parającej się absolutnie bezsensownym prostowaniem prawd historycznych, organizowaniem absolutnie pozbawionych sensu marszów na rzecz życia i w perfidnie sposób szkodliwym wspominaniem czasów minionych i wartości w nich panujących. Żeby sekta realistów mogła w spokoju wspomagać Partię Katechona we wprowadzaniu w Europie Środkowej pruskich porządków.

 8. @ Antoine Ratnik. Wg mnie używa Pan zbyt mocnych słów, nazywając grupę sektą. Może Pan jej nie lubić, nie zgadzać się z nią, to Pańska sprawa. Ale do nazwania grupy sektą nie uprawniają nawet nadużycia w niej popełnione. A tak na marginesie, to przy całym moim szacunku do duchowej walki prowadzonej przez kapłanów FSSPX, nie ma tam parafii ani proboszczów w sensie kanonicznym.

 9. Widzę, że pan Bartłomiej nie odpuszcza! tak bywa kiedy cnota roztropności wraz z cnotą wstrzemięźliwości trzasną drzwiami i precz pójdą. Może powrócą?! O abberacjach w waszym wydaniu mozna napisać więcej i znacznie treściwiej, tylko- po co!? sami się kompromitujecie, więc pomoc z zewnątrz jest niepotrzebna:) A słyszał pan (w swoim mniemamniu) najprawdziwszy tradycjonalista świetego Augustyna: „Dusza powstaje w czterdziestym dniu życia dziecka.” Toż to jest dopiero abberacja, herezja i błąd! Panie Bartłomieju- ratuj pan!

 10. @Adam Wielomski. Owszem, tekst wcina w fotel, ale pytanie: czy aby nie jest to wybryk kilku nadgorliwych młodzieńców, który szybko w TFP ukrócono? Natomiast szkoda, że nie wcięło Pana w fotel jak na portalu, którego jest Pan naczelnym promowano film „Polskie obozy koncentracyjne”. I szkoda, że nie ma Pan tyle klasy co ludzie z TFP, którzy umieją ukrócić wybryki młodych głów. Bo na konto wybryku zaliczam wyskok z promocją kłamliwej propagandy (dziś wiadomo, że spłodzonej w łonie niemieckich służb specjalnych) jaką jest film „Polskie obozy koncentracyjne”. Wszak Pan Arkadiusz Meller (który stoi za promocją tego filmu na konserwatyzm.pl) to jeszcze nieodpowiedzialny dzieciak. Szkoda, naprawdę szkoda Panie Wielomski, że nie stać Pana na wyciągnięcie konsekwencji wobec chłopca w krótkich gatkach jakim jest Pan Meller. Nawet na tej płaszczyźnie do pięt nie dorastacie TFP i Skargowcom. Pozdrawiam.

 11. Ciekawy ten nagły atak na SKCh. Tekst odgrzebany sprzed kilkudziesięciu lat – czytałem o tym wiele lat temu w piśmie wydanym na początku lat 80-tych. Tu podawany jako sensacja – to tak jak ateiści lub protestanci oskarżają Kościół, bo jeden katolik powiedział coś głupiego. Zazdrość dzieciaków z niszowego portaliku! Zazdrość wobec masowych akcji w obronie prawa Bożego, moralności, katolicyzmu jakie przeprowadza SKCh! @Łukasz_Z: głodnemu chleb na myśli! Proszę zrobić 1% tego przeciw promocji sodomii co robi SKCh, a złożę gratulacje.

 12. Dorabiają się na oszustwie wobec starszych osób, nie ujawniają prawdziwych poglądów o JP2 to nieświadomi ludzie dają kasę. – skoro są tacy ok,- to czemu nie wystąpią do Kurii o oficjalną zgodę na prowadzenie Krucjaty ?

 13. Najzabawniejsze są 5 osobowe pikiety antyaborcyjne pod szpitalami – zrobione tylko po to aby sobie zrobić zdjęcie i umieścić w internecie – aby ludzie dawali kasę. A oni później w apartamentach sie bawią….. Bo przecież wiadomo że lekarz taką 5 osobową pikietę ma w d…e a przechodnie uważają ich za oszołomów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *