Manifestacja ONR i marsz równości

Kilkaset osób uczestniczy w marszu równości, który przemieszcza się ulicami Poznania. Wydarzenie przebiega bez znaczących incydentów, policja udaremnia próby zakłócenia przemarszu.

Marsz odbywa się w ramach Dni Równości i Tolerancji. Jego uczestnicy trzymają balony, transparenty, wykrzykują hasła: „wolność równość, tolerancja”, „równość w Europie, równość w Polsce”, „marsz równości idzie dalej”.

Wydarzenie zabezpieczają znaczące siły policji w tym policjanci z psami i policja konna. Funkcjonariusze oddzielają od maszerujących osoby, które próbują zakłócić manifestację m.in. wykrzykując obraźliwe hasła. Odpalono kilka petard. Marsz po przejściu ul. św. Marcin i Starego Rynku zakończy się na pl. Wolności.

Przemarsz poprzedziła pikieta ok. 200 osób manifestujących przeciwko organizacji marszu równości. Pikieta „W obronie wartości tradycyjnej rodziny„, na którą zapraszał Obóz Narodowo-Radykalny odbywała się niemal w tym samym miejscu i została rozwiązana przed rozpoczęciem drugiego wydarzenia.

Uczestnicy pikiety skandowali hasła „chłopak i dziewczyna to normalna rodzina”, „Palikot jest impotentem”, „gejowska rodzina - wytwór Lenina” i „Biedroń, ty łotrze – w Poznaniu nikt cię nie poprze”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/manifestacja-onr-i-marsz-rownosci-w-poznaniu,1,4911563,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *