Manifestacja ONR i marsz równości

Kilkaset osób uczestniczy w marszu równości, który przemieszcza się ulicami Poznania. Wydarzenie przebiega bez znaczących incydentów, policja udaremnia próby zakłócenia przemarszu.

Marsz odbywa się w ramach Dni Równości i Tolerancji. Jego uczestnicy trzymają balony, transparenty, wykrzykują hasła: “wolność równość, tolerancja”, “równość w Europie, równość w Polsce”, “marsz równości idzie dalej”.

Wydarzenie zabezpieczają znaczące siły policji w tym policjanci z psami i policja konna. Funkcjonariusze oddzielają od maszerujących osoby, które próbują zakłócić manifestację m.in. wykrzykując obraźliwe hasła. Odpalono kilka petard. Marsz po przejściu ul. św. Marcin i Starego Rynku zakończy się na pl. Wolności.

Przemarsz poprzedziła pikieta ok. 200 osób manifestujących przeciwko organizacji marszu równości. Pikieta “W obronie wartości tradycyjnej rodziny“, na którą zapraszał Obóz Narodowo-Radykalny odbywała się niemal w tym samym miejscu i została rozwiązana przed rozpoczęciem drugiego wydarzenia.

Uczestnicy pikiety skandowali hasła “chłopak i dziewczyna to normalna rodzina”, “Palikot jest impotentem”, “gejowska rodzina - wytwór Lenina” i “Biedroń, ty łotrze – w Poznaniu nikt cię nie poprze”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/manifestacja-onr-i-marsz-rownosci-w-poznaniu,1,4911563,wiadomosc.html

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *