Marcin Libicki wygrał z Głosem Wielkopolskim

Dziś – jak to często na moim blogu – wpis pamiętnikarski. Półtorej godziny temu Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie Marcina Libickiego przeciwko Głosowi Wielkopolskiemu. Lokalnej mutacji dziennika „Polska The Times”.

Zasądzono 100 tysięcy złotych na rzecz Marcina Libickiego tytułem zadośćuczynienia w związku z naruszeniem przez gazetę dóbr osobistych powoda. Żądanie strony wnoszącej powództwo wynosiło w tym zakresie 800 tysięcy złotych. Sąd oddalił jednocześnie pozew o zapłatę 4 milionów złotych odszkodowania z tytułu utraconych korzyści, wynikających z nie wpisania Marcina Libickiego na listę w wyborach do Europarlamentu.

Ograniczam się do tej krótkiej relacji, ponieważ sam powód zapowiedział swój komentarz do całej sprawy dopiero po uprawomocnieniu się wyroku. Uznaję, że jako jego syn powinienem dostosować się do tej zasady, a wpis ten czynię uważając całą sprawę za wartą odnotowania.

Jan Filip Libicki

www.facebook.com/flibicki

Od Redakcji: Cieszymy się ze zwycięstwa Członka Honorowego KZM, walczącego o swoje dobre imię. Gratulacje Panie Marcinie. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Marcin Libicki wygrał z Głosem Wielkopolskim”

  1. Ale czytałem gdzieś, że Pana Ojciec ma zapłacić horrendalne koszty procesu w wysokości 92 tys. PLN. Jeśli to prawda to zwycięstwo w I instancji jest typowo pyrrusowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *