Marek Jurek: Apel o Pakt dla Rzeczypospolitej, o większość republikańską

Panowie Premierzy,

Niezależnie od wyników innych ugrupowań – Wasze partie dostaną wspólnie większość głosów w niedzielnych wyborach do Sejmu. Zawrzyjcie więc jeszcze przed wyborami Pakt dla Rzeczypospolitej i wspólnie zagrodźcie drogę rewolucji nihilizmu, która zagraża Polsce. Większość głosów, które otrzymacie, zobowiązuje Was, by dać Polsce rząd bez partii panów Palikota i Napieralskiego, rząd wolny od presji wymierzonej w cały ład moralny życia społecznego.

Apeluję –zaakceptujcie wynik wyborów i wybierzcie premiera w Waszym gronie, w gronie większości republikańskiej złożonej z posłów Waszych i innych nielewicowych partii. Nie ma żadnych racjonalnych powodów, byście mieli odrzucać taki mechanizm. Jeżeli naprawdę wierzycie, że możecie zdobyć absolutną większość głosów w Sejmie, więcej głosów od wszystkich pozostałych partii razem wziętych– tym bardziej PiS powinien wierzyć, że może zdobyć więcej głosów niż tylko PO i PSL, a PO i PSL, że mogą zdobyć więcej głosów niż tylko PiS; tym bardziej więc wszyscy powinniście być gotowi poddać się takiemu mechanizmowi republikańskiej większości.

Dla premiera Donalda Tuska zawarcie tego paktu to również okazja do zadośćuczynienia za lata promocji politycznej pana Palikota i wykorzystywanie jego skrajnych poglądów nie tylko do ataków na przeciwników politycznych, ale do dewastacji szacunku dla Państwa i debaty publicznej jako takiej. Dla nas wszystkich to jeszcze jedna szansa na to, czego brakuje od dwudziestu lat – solidarności mimo różnic politycznych tam, gdzie negowane są najważniejsze wartości państwowe i społeczne.

Większość republikańska, większość na rzecz dobra wspólnego – to jedynie odsunięcie od wpływu na sprawy państwa ugrupowań radykalnych, zagrażających moralnemu porządkowi odzyskanej niepodległości, zagrażających społecznemu dziedzictwu Jana Pawła II. Oznacza tylko zgodę na powołanie rządu, a nie wyklucza możliwości prowadzenia wobec niego polityki opozycyjnej. Apeluję – pokażcie, że wartości podstawowe mają znaczenie w Waszej polityce.

Z wyrazami szacunku –

Marek Jurek

Warszawa, 5października RP 2011

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Marek Jurek: Apel o Pakt dla Rzeczypospolitej, o większość republikańską”

  1. W sprawach „społecznych” Palikot nie ma wcale dużo bardziej radykalnych poglądów od połowy PO i części PiS, a przynajmniej gospodarczo mówi lepiej [inna rzecz – ile w tym demagogii?]

  2. Bardzo ciekawa inicjatywa. Szkoda, że p. Marszałek M. Jurek nie uzyskał możliwości startu ze wszystkich okręgów w tym z mojego. Gdyby tak było ta inicjatywa byłaby szerzej komentowana i stałaby się solą w oku dla PO i PiS-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *