Marsz dla życia i rodziny w Opolu

Inicjatorem Marszu dla Życia i w Rodzinie jest „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu. To dzieło powstaje przy współpracy wielu opolskich środowisk wyczulonych na kwestię ochrony i promocji życia, w tym głównie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

Marsz objęli honorowym patronatem Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński oraz Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Dodajmy, że w niedzielę Zesłania Ducha Świętego Biskup Opolski Andrzej Czaja wystosował komunikat w sprawie marszu i zachęcił do udziału w nim:

 „Drodzy Diecezjanie!

W tym roku w dniach od 30 maja do 3 czerwca 2012 r. w Mediolanie odbędzie się VII Światowe Spotkanie Rodzin. Temat przewodni „Rodzina: praca i święto” jest bardzo aktualny i bliski współczesnemu człowiekowi. Punktem kulminacyjnym tych szczególnych dni będzie spotkanie rodzin całego świata z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. 

Swoje poparcie dla wartości chrześcijańskich, dla rodziny, dla Ojca Świętego będziemy mogli wyrazić również w naszym kraju. W ponad 40 miastach Polski odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Gorąco zachęcam do udziału w marszach organizowanych 3 czerwca także w naszej diecezji: w Opolu, Raciborzu i Kluczborku. Możemy w ten sposób dać piękne świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny.  

Wszystkim rodzinom i angażującym się w dzieło uświęcania rodzin z serca błogosławię

Wasz biskup

† Andrzej Czaja”

Serdecznie zapraszamy do udziału.

/bg/

Więcej na: www.ngopole.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *