Powinniśmy być wdzięczni Barackowi Obamie

Pomimo kompromitującej ignorancji jaką się przy okazji wykazał w stosunku do najwierniejszego sojusznika amerykańskich wojen kolonialnych ostatnich lat, stała się rzez dobra. Dzięki marnej znajomości historii i brakowi czujności Obamy mamy wreszcie doskonały prezent, z którego jest okazja zrobić właściwy użytek.

Nie mógł Obama wybrać lepszego terminu. Rozpędzająca się właśnie kampania wyborcza w USA, to najlepszy czas, by postawić publicznie kwestie, które nas, Polaków, interesują. Do nich należy wyjątkowo żywotna i czujnie podsycana przez różne nieprzychylne nam lobbies kwestia tzw. „polskich obozów śmierci”, które z ducha, prawa i ideologii były, co nie powinno dziwić, na wskroś niemieckie.

My to wiemy, niektórzy ludzie w świecie wiedzą, ale co z tego, skoro co rusz nasze ambasady muszą prostować po świecie publikacje, w których to my jesteśmy gospodarzami „obozów śmierci”, a nawet ich pomysłodawcami. To oznacza, że problem wciąż istnieje.

Nadarza się zatem okazja, by uczynić tę sprawę jednym z tematów kampanii wyborczej USA i tym samym przenieść ją na szczebel zdecydowanie bardziej dla nas pożądany niż biurka redaktorów naczelnych nawet najbardziej poczytnych gazet. Lepszej „koniunktury” ta sprawa mieć już nie będzie i tylko od skuteczności naszej dyplomacji oraz środowisk polonijnych zależy, czy wreszcie „polskie obozy śmierci” zostaną publicznie napiętnowane przez najważniejsze osoby w USA jako wyjątkowo szpetny potworek językowy i historyczny.

Temat ten należałoby także szybko wrzucić republikanom, bo i tam od „życzliwych” Polsce „przyjaciół” aż się roi i zażądać jasnego określenia się kandydata w interesującej nas kwestii.

Maciej Eckardt

prawica.net

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Powinniśmy być wdzięczni Barackowi Obamie”

  1. Pomysł całkiem niezły, ale wydaje mi się, że awykonalny. Opinię publiczną poza granicami Polski absolutnie ten problem nie interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *