Na Podhalu pojawiły się bilbordy „Zakaz wstępu dla polityków Platformy”

Jadąc popularną zakopianką przy wjeździe do Zakopanego możemy dostrzec kilka bilbordów o treści: „Zakaz wstępu dla polityków Platformy perwersyjnie zwanej Obywatelską wyprzedającej Polskie Koleje Linowe”.

   Bilbordy sygnowane są adresem strony internetowej posłanki PiS Anny Paluch – www.Anna-Paluch.eu. Śmiało można przypuszczać, że jest to reakcja podhalańskiej prawicy na wczorajsze głosowanie połączonych komisji Infrastruktury, Skarbu Państwa i Samorządu Terytorialnego, w czasie posiedzenia których posłowie PO odrzucili projekt autorstwa PiS, umożliwiający pozostawienie w rękach właściciela publicznego majątku Polskich Kolei Linowych, w tym m.in. przekazania akcji PKL na rzecz lokalnego samorządu. Do przeforsowania, z całą pewnością, słusznej koncepcji ustawy Prawa i Sprawiedliwości zabrakło tylko dwóch głosów. W piątek w Sejmie odbędzie się kolejne głosowanie w tej sprawie, tym razem o koncepcji PiS co do dalszych losów PKL zdecydują już wszyscy posłowie.

Niewątpliwie cieszy radykalizacja postawy podhalańskiej prawicy i to nie tylko w stosunku do wyprzedaży majątku narodowego. Miejmy nadzieję, że nie jest to spowodowane wyłącznie tendencjami wywołanymi swoistym zagrożeniem jakie w sakli ogólnopolskiej pojawił się w środowiskach około-PiSowych po powołaniu Ruchu Narodowego.

   Wielka szkoda jednak, że zaspały nieco rodzime podhalańskie środowiska narodowe , które wydaje się zupełnie nie dostrzegają zagrożenia wynikającego z prywatyzacji PKL całkowicie oddając tu inicjatywę lokalnemu Prawu i Sprawiedliwości.

Norbert Wasik

Źródło: Dziennik Radykała Blog

www.dziennikradykala.bloo.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Na Podhalu pojawiły się bilbordy „Zakaz wstępu dla polityków Platformy””

  1. Przepraszam, a co jest złego w prywatyzacji? Prawica jest zaprzeczeniem państwowych kolei, nawet linowych.

  2. Panie Doktorze, 1) Jaki jest Pana pogląd na kwestię wywłaszczania z prywatnych majątków w celu realizacji inwestycji celu publicznego ? 2) Jaki jest Pana pogląd na kwestię wywłaszczania z prywatnych majątków w celu realizacji inwestycji prywatnych ? Pytania zadaje bo dosyć niekonsekwentny wydaje mi się Pana pogląd na kwestię wywłaszczania w celu realizacji inwestycji publicznych i dalszej ich prywatyzacji. A uzasadnienie ” Bo Prawica cośtam a cośtam” może przystoi dwunastoletniemu fanatykowi Korwina, ale dziwnie wygląda u Osoby z habilitacją …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *